149 obserwujących
7795 notek
20521k odsłon
6068 odsłon

Koronawirus w Polsce - raport dnia. Córka Kasi Kowalskiej walczy o życie, apel matki

Katarzyna Kowalska opublikowała w mediach społecznościowych poruszające wideo.
Katarzyna Kowalska opublikowała w mediach społecznościowych poruszające wideo.
Wykop Skomentuj74

Najświeższe dane Ministerstwa Zdrowia: zakażenie potwierdzono u 168 kolejnych osób. Aktualna liczba potwierdzonych zakażeń w Polsce to 1389 osób. 16 z nich zmarło.

Ola Kowalska ma koronawirusa. Córka Kasi Kowalskiej walczy o życie. Wokalistka opublikowała poruszający apel do swoich fanów. Prosi ich, by pozostali w domach. 

Emocjonalny apel Kasi Kowalskiej

Piosenkarka Katarzyna Kowalska opublikowała w mediach społecznościowych poruszające wideo. Poinformowała w nim, że jej córka, Aleksandra, przebywa w londyńskim szpitalu i została podłączona do respiratora. - Kochani, jeżeli nie musicie, nie wychodźcie, zostańcie w domu - zaapelowała artystka do młodych ludzi.

Jak poinformował manager Katarzyny Kowalskiej, Maciej Durczak, artystka przeżywa chorobę córki. - Ten filmik wyczerpuje wszystko, co Kasia chciałaby powiedzieć - powiedział.

Piosenkarka nie podaje przyczyny hospitalizacji jej córki, Aleksandry. Z jej słów i treści apelu może wynikać, że jest ona zakażona koronawirusem.

- Dostałam telefon z Anglii, z jednego ze szpitali, w którym leży moja córka, z pytaniem, czy zgadzam się na jej intubację. Chciałabym tym filmikiem sprowokować was do myślenia, czy rzeczywiście musicie wychodzić z domu i czy naprawdę jest to konieczne - powiedziała Katarzyna Kowalska na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Poinformowała, że do nagrania zainspirował ją jeden z lekarzy, z którym rozmawiała. - Powiedział mi: niech pani przemówi do rozumu młodym ludziom, bo oni sobie nie zdają sprawy, co się dzieje - mówi Kowalska.

W dalszej części filmiku artystka prosiła młodzież, aby pozostała w domach. - Nie potrafię płakać, choć dzisiaj wiele godzin wypłakałam. Kochani, jeżeli nie musicie, nie wychodźcie, zostańcie w domu - zaapelowała.

Córka Katarzyny Kowalskiej, Aleksandra, ma 23 lata. Od kilku lat mieszka w stolicy Wielkiej Brytanii, gdzie studiuje projektowanie na London College of Fashion

W Kaliszu kolejny oddział wyłączony

Oddział kardiologiczny w kaliskim szpitalu zamknięto ze względu na stwierdzenie koronawirusa u lekarza kardiologa – poinformował rzecznik prasowy szpitala w Kaliszu Paweł Gawroński. To trzeci wyłączony z pracy placówki medycznej oddział. Kwarantanną objęto w nim 20 osób, w tym 13 pacjentów.

Łódź - odizolowana porodówka

Dyrektor Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi Roman Bocian wprowadził reżim sanitarny i izolację Oddziału Neonatologii i Intensywnej Terapii Noworodka w Ośrodku Szpitalnym im. Madurowicza w Łodzi. Wstrzymano przejęcia ciężarnych. Powodem jest wykrycie koronawirusa u jednego z pracowników. Na odizolowanym oddziale przebywa 13 pacjentów i 22 pracowników Ośrodka Szpitalnego im. Madurowicza.

Kolejne zakażenia w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc

Potwierdzono cztery następne zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu. Wśród nich jest trzech lekarzy. Łącznie spośród personelu i pacjentów tego szpitala zachorowało już 29 osób.

Rzecznik marszałka dolnośląskiego Michał Nowakowski poinformował, że wśród kolejnych 60 przebadanych próbek, cztery z nich okazały się pozytywne. - Cztery nowe zakażenia potwierdzono wśród personelu medycznego szpitala, w tym u trzech lekarzy - powiedział Nowakowski. Dodał, że na wyniki czeka jeszcze ponad 100 osób.

Posłowie głosują zdalnie

Posłowie mogą oddawać głosy zdalnie. System zdalnego głosowania, testowany przez posłów dziś o 10:00, nie działał. Na sali miało być 42 posłów plus przedstawiciele rządu. Posłowie już wtedy przewidywali, że głosowania potrwają do niedzieli.

- Nic nie działa. Udało nam się zalogować na stronę po wielu próbach i mniej więcej po 10 sekundach pojawił się komunikat o utraconym połączeniu z serwerem i tak to trwa - mówił Marcin Kierwiński, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej. Z kolei dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka stwierdził, że testowe głosowanie się powiodło.

Dodatkowy numer infolinii ws. koronawirusa 

Narodowy Fundusz Zdrowia otrzymywał sygnały o trudnościach z połączeniem się z bezpłatnym numerem infolinii NFZ 800 190 590 poza Polską. Od teraz osoby korzystające z usług zagranicznych operatorów mogą zadzwonić pod całodobowy numer: (+48) 22 125 66 00

NFZ podaje, że konsultanci infolinii odbierają dziennie kilka tysięcy połączeń od osób pragnących uzyskać informacje związane z koronawirusem.

Infolinia NFZ od niedawna jest częściowo obsługiwana przez voicebot`a - inteligentnego asystenta. Automat służy wsparciem, w sytuacji kumulacji połączeń przy udzielaniu najczęściej zadawanych, podstawowych pytań, przy których nie jest wymagana konsultacja ze specjalistą.

Połączenie z Telefoniczną Informacją Pacjenta jest bezpłatne, a z konsultantami można połączyć się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Do dyspozycji pacjentów jest również czat z konsultantem, obsługa w języku angielskim a także wideorozmowa z tłumaczem języka migowego.

Podsumowanie "LOT-u do domu"

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że w ramach akcji "LOT do domu" pomogło wrócić do kraju 37500 Polaków i 400 obywatelom innych krajów Unii:

GIS wyjaśnia: koronawirus nie przenosi się drogą pokarmową

Nie ma naukowych dowodów, żeby koronawirus przenosił się drogą pokarmową - uspokaja Główny Inspektor Sanitarny odnosząc się do plotek o niebezpiecznym pieczywie.

Samotne nabożeństwo papieża

Nadzwyczajne błogosławieństwo Urbi et Orbi, czyli miastu i światu, zakończyło w piątek wieczorem specjalną modlitwę papieża Franciszka o ustanie pandemii koronawirusa. Błogosławieństwu towarzyszyło udzielenie odpustu zupełnego. Papież samotnie modlił się za chorych, za lekarzy i za całą ludzkość w strugach deszczu, na pustym, zamkniętym z powodu pandemii placu Świętego Piotra, a następnie w przedsionku bazyliki watykańskiej.

KJWykop Skomentuj74
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości