149 obserwujących
7800 notek
20540k odsłon
3152 odsłony

Karczewski składa dymisję. "Rezygnuję z funkcji wicemarszałka Senatu"

Stanisław Karczewski w Senacie. fot. Wikimedia
Stanisław Karczewski w Senacie. fot. Wikimedia
Wykop Skomentuj225

Stanisław Karczewski rezygnuje z funkcji wicemarszałka Senatu.  "Więcej powiem o konferencji prasowej o godz. 10.30." - stwierdził polityk PiS.

Rezygnuję z funkcji wicemarszałka Senatu i wracam do zawodu lekarza - poinformował radiu RMF FM Stanisław Karczewski. - W tym roku kończy mi się okres wygaszenia mojego prawa do wykonywania zawodu, a to jest piękny zawód - zaznaczył Karczewski. 

Podkreślił, że dalej będzie senatorem, nie wycofuje się z polityki, ale - jak zaznaczył - "wraca do zawodu i to jest dla niego najważniejsze".  Karczewski dodał, że będzie pracował w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. 

Poinformował także, że o godz. 10.30 na konferencji prasowej poda więcej informacji w związku ze swoją decyzją.

Karczewski wyjaśnia powody rezygnacji

Karczewski przypomniał podczas konferencji swoją poranną deklarację o rezygnacji z funkcji wicemarszałka Senatu. - Moja decyzja jest podyktowana tym, że pan marszałek Grodzki przedstawił opinię, w której zakazuje się łączenia funkcji wicemarszałka i możliwości wykonywania zawodu lekarza - mówił senator PiS. 

0 Nie chcąc wchodzić w konflikt na jeszcze wyższym poziomie emocji z panem marszałkiem Grodzkim postanowiłem zrezygnować z funkcji wicemarszałka - powiedział Karczewski. Zapewnił, że w dalszym ciągu będzie aktywnym politykiem. 

- Zgodnie z ustaleniami mamy niestety tylko jedno miejsce w Prezydium (Senatu), w to miejsce będziemy rekomendować byłego wicemarszałka z poprzedniej kadencji pana senatora Marka Pęka - poinformował Karczewski. 

Pęk zapowiedział, że klub PiS zwróci się do marszałka Senatu, aby jeszcze na obecnym posiedzeniu Izby odbyło się głosowanie nad jego kandydaturą na stanowisko wicemarszałka.


KJWykop Skomentuj225
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka