164 obserwujących
9122 notki
24122k odsłony
  2401   0

Zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS. „Musimy zdyscyplinować koalicjantów”

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w drodze na spotkanie kierownictwa PiS. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w drodze na spotkanie kierownictwa PiS. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

W piątek po trzech godzinach zakończyło się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, czyli prezydium Komitetu Politycznego.

Według wcześniejszych zapowiedzi, politycy mieli rozmawiać m.in. o sytuacji w Porozumieniu, wyborach na prezydenta Rzeszowa oraz projekcie ws. opłat od reklam.

Nie jest wykluczone, że po weekendzie zbierze się Rada Koalicji Rada Koalicji Zjednoczonej Prawicy, czyli ciało składające się z liderów partii wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy - PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia, a także po 2-3 przedstawicieli każdej z tych partii.

Mariusz Błaszczak, siedziba PiS, spotkanie kierownictwa PiS, Nowogrodzka, Salon24
Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak (C) w drodze na spotkanie kierownictwa PiS. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Politycy PiS rozpoczęli rozmowy po godz. 13.00 i zakończyli je po trzech godzinach. O tematach rozmów informował przed spotkaniem szef klubu PiS Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami. – Musimy jednak zdyscyplinować naszych koalicjantów, żeby przestali się zajmować sobą i - że tak powiem - rozpychaniem, a skoncentrowali na tym, co jest najważniejsze dla Polski – powiedział Terlecki przed rozpoczęciem posiedzenia.

Szef klubu PiS dodał, że jest jeszcze „parę spraw”, które wymagają omówienia. W tym kontekście wskazał na wybory na prezydenta Rzeszowa. – Myślę, że dzisiaj to będziemy mogli rozstrzygnąć – stwierdził.

Terlecki pytany o spotkanie Rady Koalicji przyznał, że nie wie, czy to ciało się zbierze w najbliższym czasie. – Na pewno spotkają się liderzy partii koalicyjnych i omówią problemy, które nie chcemy, żeby nas absorbowały, bo mamy ważniejsze sprawy na głowie – mówił.

Szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski w piątek rano w Polskim Radiu 24 informował, że podczas posiedzenia kierownictwa partii będzie omawiana m.in. sytuacja w Porozumieniu. – Dzisiaj mamy posiedzenie prezydium Komitetu Politycznego (PiS), gdzie między innymi tam sprawa będzie omawiana i będą podjęte decyzje, co do dalszych działań, ponieważ nie ukrywam, że sytuacja w Porozumieniu nie wpływa pozytywnie na sytuację Zjednoczonej Prawicy – mówił Sobolewski.

Odnosząc się do wzajemnych relacji, stwierdził, że „będzie to musiało być tematem spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy”. – Ale kiedy i czy ona dojdzie do skutku w najbliższym czasie, to też będzie dzisiaj przedmiotem obrad nasz prezydium Komitetu Politycznego (PiS) – dodał.

KW

Lubię to! Skomentuj85 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka