Lewica w ogniu krytyki. Giertych oburzony ich spotkaniem z Morawieckim

Od lewej: Robert Biedroń, Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty - liderzy Lewicy. Fot. PAP
Od lewej: Robert Biedroń, Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty - liderzy Lewicy. Fot. PAP

W Sejmie we wtorek rano rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli rządu oraz klubu PiS z politykami Lewicy. Tematem spotkania są uwagi do Krajowego Planu Odbudowy.

Ze strony rządowej w spotkaniu uczestniczą: premier Mateusz Morawiecki, szef KPRM Michał Dworczyk, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

W spotkaniu uczestniczą też przedstawiciele klubu PiS: szef klubu, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oraz posłanka Anna Kwiecień.

Z kolei Lewicę reprezentują: wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, europoseł Robert Biedroń, poseł Adrian Zandberg oraz członkowie prezydium klubu: Beata Maciejewska, Magdalena Biejat i Dariusz Wieczorek.

Giertych wspomina Blidę

PiS pochwalił Lewicę, tak tonący chwali tego, który rzucił mu koło ratunkowe - napisała posłanka KO Katarzyna Lubnauer.

O co Wam chodzi, Lewica złożyła uwagi do KPO, premier przyjął zaproszenie do rozmów, nie przyszliśmy do Sejmu, żeby bezczynnie siedzieć - ripostowała posłanka Lewicy Magdalena Biejat.

„Gratuluję wyborcom Lewicy! Możecie być dumni ze swoich wybrańców, którzy doznają zaszczytu spotkania z samym premierem!!!! Brawo! Jeszcze kilka głosowań razem z PiS, a może odwiedzi klub Lewicy Ziobro albo nawet sam Kaczyński! Porozmawiają sobie np. o Basi Blidzie...” - napisał z kolei na Twitterze Roman Giertych.


KO kontra Lewica

Do wymiany zdań w kontekście zapowiedzianej na wtorek rano rozmowy przedstawicieli Lewicy z premierem Mateuszem Morawieckim o ich postulatach dotyczących Krajowego Planu Odbudowy, doszło we wpisach zamieszczonych na Twitterze.

„Cieszę się, że premier przyjął nasze zaproszenie do rozmów nt. KPO. Nie poszliśmy do Sejmu, żeby bezczynnie siedzieć na stołkach, tylko żeby działać na rzecz Polski. Chciałabym jutro wyjść ze spotkania z ustaleniami, że propozycje służące młodym pracownikom i JST będą zrealizowane” - napisała posłanka Biejat, wiceszefowa klubu Lewicy.

Odnosząc się do sprawy posłanka Lubnauer - wiceszefowa klubu Koalicji Obywatelskiej - napisała, że „PiS pochwalił Lewicę. Tak tonący chwali tego, który rzucił mu koło ratunkowe”.

Na ten wpis ripostowała Biejat. „Lewica złożyła uwagi do KPO. Premier przyjął nasze zaproszenie do rozmów na temat tych propozycji. Zależy nam na tym, żeby środki europejskie trafiły do Polski jak najszybciej i żeby były mądrze inwestowane. O co Wam chodzi, to już naprawdę coraz trudniej zrozumieć...” - napisała.


Spotkanie Lewicy z Morawieckim

W poniedziałek klub Lewicy przedstawił sześć postulatów dotyczących Krajowego Planu Odbudowy i zwrócił się do rządu o rozmowę i spotkanie w Sejmie. Do spotkania premiera z przedstawicielami Lewicy ma dojść we wtorek o godz. 9.00. Szef KPRM Michał Dworczyk napisał w poniedziałek na Twitterze, że rząd jest otwarty na szerokie konsultacje ws KPO.

Rzecznik PO Jan Grabiec powiedział w poniedziałek PAP, że warunki KO poparcia KPO przedstawione zostały już dawno. Jesteśmy gotowi do rozmów o nich, ale nie będziemy uczestniczyć w zakulisowych gierkach - oświadczył. Rzecznik PO ocenił, że tylko solidarne stanowisko całej opozycji może doprowadzić do satysfakcjonującego kształtu KPO.

KW

Lubię to! Skomentuj160 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka