Córka Jadwigi Staniszkis ma pretensje do "Newsweeka". Chodzi o nieautoryzowany wywiad

Jadwiga Staniszkis w złym stanie zdrowia. Fot. Telewizja Republika
Jadwiga Staniszkis w złym stanie zdrowia. Fot. Telewizja Republika
Mimo próśb kierowanych do redakcji "Newsweeka", opublikowała ona nieautoryzowany wywiad z Jadwigą Staniszkis - ujawniła radna Koalicji Obywatelskiej i córka znanej socjolog, Joanna Staniszkis.

- Upadek demokracji nie musi oznaczać kryzysu społecznego. Dlatego tak jak kilka lat temu byłam wielką pesymistką, jeśli chodzi o rządy PiS, tak dziś jestem optymistką - powiedziała w wywiadzie z Aleksandrą Pawlicką na łamach "Newsweeka" Jadwiga Staniszkis. Taka teza mogła zaskoczyć czytelników, bowiem profesor często krytykowała w ostatnich latach Jarosława Kaczyńskiego i rząd, zgadzając się z głosem tych, którzy podnosili zarzuty upadku demokracji i praworządności w Polsce. 

Wywiad nie był jednak autoryzowany, choć córka socjolog, stołeczna radna Koalicji Obywatelskiej Joanna Staniszkis prosiła o wstrzymanie się z publikacją "Newsweeka". Apele nie były jednak wysłuchane - napisała na Twitterze. 

- Ten wywiad nie był autoryzowany. W zwiazku ze złym stanem zdrowia mamy prosiłam Aleksandrę Pawlicką, by nie był publikowany - ujawniła Staniszkis. - To skandal, że dla zysku Tomasz Lis nie liczy się z chorymi ludźmi i ich ośmiesza - dodała. 

Staniszkis odpowiedziała publicystka Monika Jaruzelska. - Joasiu, to w przypadku Newsweeka i tej redaktor standard. Oczywiście ryba psuje się od głowy...Bardzo Ci współczuję. Może takich spraw nie można zostawiać bezkarnymi? - zapytała. 

- Opublikowali ten wywiad wbrew moim prośbom o chorobie mamy. To jest dopiero sku...o. Zastanawiam się co z tym prawnie zrobić - napisała też Joanna Staniszkis. GW

Lubię to! Skomentuj60 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura