Żywiec kończy produkcję kultowego piwa. Niedługo nie kupisz go już nigdzie

shutterstock
shutterstock
Żywiec przestanie produkować kultowe piwo. Grupa Żywiec podjęła decyzję o zaprzestaniu produkcji, w związku z czym nie zobaczymy go już w sklepach, choć ostatnio i tak niełatwo było je dostać.

Brackie Cieszyn znika ze sprzedaży

Grupa Żywiec kończy z produkcją piwa Brackiego Cieszyn, które od lat cieszyło piwoszy w całej Polsce. Mimo popularności już jakiś czas temu Brackie Cieszyn zaczęło znikać z produkcji nakierowanej na klientów indywidualnych.

Żywiec, który jest właścicielem marki, większość energii poświęcił sprzedaży kegów Brackiego Cieszyn, przez co piwa można było spróbować najczęściej w barze czy restauracji, a coraz trudniej było je dostać w sklepach.

Fakt ten mocno niepokoił miłośników Brackiego i niestety, ich obawy okazały się uzasadnione, ponieważ przedstawiciele Grupy Żywiec przekazali, że podjęli decyzję o zakończeniu produkcji.

W ubiegłym roku w grudniu, Żywiec sprzedał Browar Zamkowy Cieszyn, gdzie warzono Brackie Cieszyn. Podczas sprzedaży zastrzeżono, że wyłączne prawo do produkcji piwa zachowa Żywiec, jednak jak widać Grupa nie zdecydowała się z tego korzystać.

Zobacz także:

Brackie Cieszyn pokonane przez pandemię

Czasy pandemii były bardzo trudne dla całej gastronomii. Media obiegały informacje o hektolitrach piwa wylewanych do ścieków, ponieważ psuły się stojąc i czekając aż w końcu znów bary zostaną otworzone.

Podobny los spotkał Brackie Cieszyn, które ze względu na sprzedaż hurtową zalegało w magazynach.

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj14 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka