Ciemne chmury zbierają się nad kard. Stanisławem Dziwiszem.
Ciemne chmury zbierają się nad kard. Stanisławem Dziwiszem.

Gorące wakacje kardynała Dziwisza. Watykan prowadzi śledztwo, duchowny się opala

Redakcja Redakcja Kościół Obserwuj temat Obserwuj notkę 39
Kardynał Stanisław Dziwisz wyjechał na wakacje do Chorwacji. "Fakt" przyłapał hierarchę, jak wypoczywa na plaży. Towarzyszy mu m.in. osobisty sekretarz i kucharz.

Wakacje w Chorwacji

Kardynał Stanisław Dziwisz udał się na wakacje do chorwackiej miejscowości Klek. Na zdjęciach, które opublikował "Fakt", widać jak opala się na leżaku, albo kąpie w Adriatyku. Towarzyszą mu bliscy współpracownicy. Na jednej z fotografii mężczyzna trzyma duchownego za rękę. To jest osobisty sekretarz Dziwisza - Andrea Nardotto. Drugim z mężczyzn jest kucharz. Polecamy:

Sekretarz Dziwisza

Nardotto kilkanaście lat temu przyleciał z Dziwiszem z Rzymu do Krakowa. W 2019 roku został wyświęcony na diakona w prywatnej kaplicy warszawskiego metropolity kard. Kazimierza Nycza. W nieoficjalnej uroczystości wzięło udział dwóch kardynałów i nuncjusz papieski abp Salvatore Pennacchio oraz cała plejada innych krakowskich biskupów. Zabrakło abp. Marka Jędraszewskiego. "Czymże ten młody człowiek zasłużył się Kościołowi warszawskiemu, że w jego wypadku miała miejsce taka „pompa magna”?" - pisał na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. 

Śledztwo Watykanu

Podczas gdy były sekretarz papieża Jana Pawła II wypoczywa na na wakacjach, w Polsce Watykan prowadzi śledztwo w sprawie tuszowania pedofilii w Kościele. Chodzi o zaniedbania, jakich miał dopuścić się kard. Dziwisz. Sprawa ma związek z reportażem TVN24 zatytułowanym "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza". 

Na polecenie papieża do Polski przyleciał kard. Angelo Bagnasco, który stoi na czele komisji, która bada sprawę kardynała Stanisława Dziwisza. Hierarcha z Watykanu spotyka się z księżmi i ofiarami wykorzystywania seksualnego w polskim kościele. 

ja

Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo