Powstanie nowy kanał TVP. Ma być przeznaczony dla młodzieży

Gmach Telewizji Polskiej. Fot.: TVP/Ireneusz Sobieszczuk
Gmach Telewizji Polskiej. Fot.: TVP/Ireneusz Sobieszczuk
Telewizja Polska zapowiedziała uruchomienie kanału młodzieżowego. TVP Teen może rozpocząć nadawanie z początkiem przyszłego roku.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, telewizja publiczna złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji projekt Karty Powinności. Jeżeli pozwolą na to finanse, w 2022 roku wystartuje TVP Teen.

Nowy kanał, jeśli znajdą się pieniądze

Uruchomienie TVP Teen ma być uzależnione od przychodów publicznego nadawcy z opłat abonamentowych, rekompensaty i reklam. Budżet kanału na 2022 roku miałby wynieść 15,3 mln złotych, a w 2024 roku osiągnąć już 20 mln złotych. - Telewizja Polska ze względów biznesowych nie ujawnia strategii programowej na etapie projektu - oznajmił Zespół Rzecznika TVP na prośbę dziennikarzy portalu Wirtualnemedia.pl o odniesienie się do planów stacji. Mówi się jednak że kanał byłby alternatywą publicznego nadawcy względem zagranicznych telewizji adresowanych dla młodzieży w Polsce, takich jak Disney Channel czy Nickelodeon.

Czytaj także:


Projekt przeznaczony dla dzieci i młodzieży

TVP Teen ma być adresowane dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 10-16 lat. Na antenie znalazłoby się miejsce zarówno dla rozrywki, jak i edukacji młodych Polaków. Nie zabrakłoby filmów oraz seriali animowanych i fabularnych. Kanał nadawałby 17 godzin na dobę.

Od lutego 2014 roku nadaje niekodowane TVP ABC  o charakterze dziecięcym. Kanał w I kwartale tego roku był liderem oglądalności w rankingu stacji tego typu w badaniach przeprowadzonych na zlecenie Wirtualnych Mediów.  Natomiast w marcu 2015 roku TVP zdecydowała się wypuścić miesięcznik „TVP ABC" przeznaczony zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. 

Ofensywa TVP

Kanał młodzieżowy nie ma być jedyną nowością Telewizji Polskiej w 2022 roku. Publiczny nadawca zapowiedział już premiery jesienią przyszłego roku TVP Muzyka i TVP Nauka. Regularnie, po sześć godzin dziennie ma też nadawać TVP 4K z wydarzeniami sportowymi, rozrywką oraz filmami i serialami.

W marcu tego roku ruszył kanał TVP Kobieta skierowany głównie do tytułowych kobiet z poradnikami i rozrywką. Panie mogą tam znaleźć dla siebie programy, takie jak: „Kobieta w biznesie", „Kobiety w drodze" czy „Kwiaty na warsztat".

DS

Polecamy:

Lubię to! Skomentuj36 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura