Lex TVN: Dziennikarze złożyli apel w Sejmie w obronie stacji

Facebook/TVN
Facebook/TVN
Dziennikarze złożyli w Sejmie apel w obronie TVN do marszałek Sejmu. Podpisało się pod nim 778 dziennikarzy, w tym redaktorzy naczelni polskich mediów. Dziś o 18 w wielu miastach ruszają manifestacje w obronie wolnych mediów. Ich organizatorem jest KOD.

Lex TVN budzi kontrowersje

Już jutro Sejm ma kontynuować prace nad złożonym przez Prawo i Sprawiedliwość projektem nowelizacji ustawy medialnej nazywanym lex anty-TVN.

Zobacz: "Lex TVN to element międzynarodowej rozgrywki. Chcą uderzyć w Bidena"

Nowa ustawa ma godzić w wolne media w Polsce, ponieważ oznaczałoby to, że znaczna część wpływów amerykańskiej stacji mogłaby zostać przejęta przez spółki skarbu państwa.

Zobacz: Dlaczego PiS bierze się za Lex TVN?

Projekt krytykują nie tylko polscy obywatele i osoby związane z mediami, ale również amerykańscy senatorzy i kongresmeni oraz inni czołowi politycy i członkowie organizacji.

Dziennikarze z apelem

Dziś po godzinie 13:00 w Sejmie pojawili się dziennikarze z apelem w obronie TVN, pod którym widnieją podpisy 778 dziennikarzy.

W liście napisano, że "w ostatnich miesiącach rząd PiS przeszedł od słów do czynów". "Nie przedłuża TVN koncesji na nadawanie, a w Sejmie forsuje ustawę, która ma zmusić właściciela stacji do sprzedania swoich udziałów podmiotowi przychylnemu władzy. Dzieje się tak mimo licznych ostrzeżeń i apeli, także zagranicznych, o zaniechanie ataku na stację".


Marsze KOD w obronie TVN przejdą przez cały kraj

KOD przy współpracy z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, Akcją Demokracją, Partią Zielonych i Obywatelami RP organizuje w całej Polsce marsze protestacyjne, których celem jest powstrzymanie rządu przed wprowadzeniem projektu PiS "Lex TVN".

Zobacz: Kilkadziesiąt miast stanie w obronie stacji TVN. Polskę zaleją marsze KOD

Centralna manifestacja przeciwko Lex TVN ma wystartować pod Sejmem w Warszawie o godz. 18:00.


WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj39 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura