Brytyjski minister nie mógł postrzymać emocji na wizji. "Nie wszystkich uda się ewakuować"

Afganistan, lotnisko w Kabulu. fot. PAP/EPA/Presidency of Honduras / HANDOUT
Afganistan, lotnisko w Kabulu. fot. PAP/EPA/Presidency of Honduras / HANDOUT
Brytyjski minister obrony Ben Wallace wyraźnie łamiącym się głosem przyznał, że Wielka Brytania prawdopodobnie nie będzie w stanie ewakuować z Kabulu wszystkich swoich afgańskich współpracowników.

Brytyjski minister obrony: nie uda się ewakuować wszystkich Afgańczyków

Podczas rozmowy z radiem LBC Wallace powiedział, że "naprawdę głęboko żałuje", że nie wszystkich Afgańczyków kwalifikujących się do przyjazdu do Wielkiej Brytanii uda się ewakuować.

"Niektórzy ludzie nie wrócą, a my będziemy musieli zrobić wszystko, co w naszej mocy w krajach trzecich, aby zająć się tymi ludźmi" - powiedział Wallace, były kapitan Szkockich Gwardzistów.

Zapytany, dlaczego odczuwa tę sytuację "tak osobiście", Wallace zaczął mówić "bo jestem żołnierzem", po czym po chwili przerwy powiedział: "ponieważ jest to smutne i Zachód zrobił to, co zrobił, a my musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wydostać ludzi i wypełnić nasze zobowiązania. 20 lat poświęcenia, więc jest, jak jest".

W miniony weekend brytyjski rząd wysłał do Afganistanu 600 żołnierzy, którzy pomagają w ewakuacji ok. 4000 obywateli brytyjskich znajdujących się w tym kraju, a także tych Afgańczyków, którzy w trakcie operacji wojskowej pomagali brytyjskim siłom, np. pracując jako tłumacze. Pierwsza grupa brytyjskich obywateli już wróciła do kraju w poniedziałek.

KJ

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj77 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka