Rosja chwali się rychłym ukończeniem Nord Stream 2. Padła data

Rosja chwali się rychłym ukończeniem Nord Stream 2. Padła data. Fot. PAP/EPA/Wikimedia
Rosja chwali się rychłym ukończeniem Nord Stream 2. Padła data. Fot. PAP/EPA/Wikimedia
Nord Stream 2 już wkrótce zostanie ukończony. Gazociąg, którego istnienie wprawia w konsternację pół Europy, a Rosję i Niemcy w zadowolenie, miał być gotowy już 23 sierpnia. Teraz rosyjskie media poinformowały o nowym terminie zakończenia prac.

Nord Stream 2 będzie gotowy do 12 września - podał w niedzielę rosyjski dziennik "Kommiersant". Ostatni etap budowy gazociągu to 13-14-km odcinek rurociągu w wodach terytorialnych Niemiec.

Rosja chwali się rychłym ukończeniem Nord Stream 2. Padła data

Nord Stream 2 zostanie "dopięty" przez ekipę statku Fortuna. Rosyjskie media podały w niedzielę po południu, że jednostka  opuściła wyłączną strefę ekonomiczną Danii na Bałtyku. To oznacza, że układanie rur w duńskich wodach zostało ukończone.

Z danych portali śledzących ruch statków wynikało, że Fortuna przepłynęła granicę morską z Niemcami i skierowała się do Zatoki Pomorskiej. W pobliżu jednostki znajdowały się trzy jednostki pomocnicze pod banderą rosyjską.

Polecamy:

Wieści o ostatnim odcinku Nord Sream 2 "Kommiersant" przekazał powołując się na komunikat niemieckiego regulatora żeglugi. Załoga barki Fortuna budowała w wodach Danii drugą nitkę gazociągu Nord Stream 2. Układanie pierwszej nitki zakończone zostało 4 czerwca.

Nord Stream 2. Władimir Putin: do ukończenia pozostało 15 km gazociągu

W ostatnich dniach operator gazociągu, spółka Nord Stream 2 AG, informował, że Fortuna pracuje nad ostatnimi elementami konstrukcji. Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w piątek, na spotkaniu z niemiecką kanclerz Angelą Merkel, że do ukończenia inwestycji pozostało 15 km.

Nord Stream 2 pierwotnie miał być gotowy już 23 sierpnia.

MD

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka