Na tegorocznym Marszu Niepodległości będzie bezpiecznie? "Jeśli nie wkroczy policja"

Marsz Niepodległości. fot. Facebook/Marsz Niepodległości
Marsz Niepodległości. fot. Facebook/Marsz Niepodległości
Po zeszłorocznym Marszu Niepodległości zostały nam w głowach obrazy takie jak: gumowe kule, napad na Empik, podpalone mieszkanie, burdy i awantury. Czy w tym roku zgromadzenie też będzie tak wyglądało?

Na to pytanie odpowiedział poseł Robert Winnicki - poseł i lider Ruchu Narodowego w wywiadzie Sławomira Jastrzębowskiego w programie "Jastrzębowski wyciska". 

Czy na tegorocznym Marszu Niepodległości będzie bezpiecznie? 

- To jest pytanie przede wszystkim do służb państwowych. Pierwszy raz od 2015 roku na marsz wkroczyły zwarte oddziały policji. Gdyby nie te zajścia to byłoby o wiele spokojniej - powiedział poseł.

Jest to wina dowodzenia policją, które przypominało dowodzenie za czasów Platformy Obywatelskiej. - Nie wiem, dlaczego nastąpiła taka zmiana w podejściu PiS-u, który traci na tym, że atakuje Marsz Niepodległości. Kiedy była Platforma to było jasne, ze ona sobie pozycjonowała wroga - stwierdził polityk Konfederacji. 

- PiS nie wie, jak osiodłać tę sprawę. Chciałoby jak w 2018 r. trochę iść na czele, a  trochę uciekać - dodał.

- Wiemy, jako organizatorzy marszu, jak zabezpieczyć ten marsz. Mogę zapewnić, że zrobimy wszystko, aby zwarte oddziały policji nie wkraczały w obręb marszu, natomiast ostatecznie to nie zależy od nas - podsumował poseł Winnicki. 

Czytaj też:

Marsz Niepodległości 2021

Prezes zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz poinformował, że 11 listopada odbędzie się w Warszawie marsz pod hasłem "Niepodległość nie na sprzedaż".

Organizatorzy Marszu Niepodległości poinformowali także, że 11 listopada za bezpieczeństwo odpowiadać będzie Straż Narodowa. Organizacja ta powstała w trakcie fali protestów po zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce i zajmowała się m.in. ochroną kościołów przed uczestnikami Strajku Kobiet.

Przemarszowi przez Warszawę przeciwny jest włodarz stolicy. - Marsz Niepodległości organizowany przez Roberta Bąkiewicza nie powinien się odbyć – ogłosił  Rafał Trzaskowski.

Czytaj też: 

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka