Marsz Niepodległości. Warszawa szykuje się na szturm

PAP/Maciej Kulczyński
PAP/Maciej Kulczyński
Z okazji Święta Niepodległości na 11 listopada w centrum Warszawy zgłoszono łącznie 27 zgromadzeń publicznych. Władze stolicy zorganizowały spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców i uczestników zgromadzeń. Ratusz poinformował, że rondo Dmowskiego może zostać całkowicie wyłączone z ruchu.

Święto Niepodległości. Przygotowania Warszawy na 11 listopada

Jak przekazała rzeczniczka warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk, władze miasta otrzymały ponad 30 zgłoszeń w sprawie organizacji zgromadzeń publicznych 11 listopada w różnych godzinach i lokalizacjach w centrum miasta. Urząd zarejestrował 27 z nich, z kolei 4 wnioski nie zostały zaakceptowane z powodu kolizji z innymi zgromadzeniami, które wcześniej zostały zaplanowane w tych samych godzinach i miejscach. Wszystkie zgromadzenia muszą odbywać się z zachowaniem dystansu co najmniej 100 metrów.

Polecamy:

Gorąco na polsko-białoruskiej granicy. "To nie była spokojna noc"

Schetyna: Na granicy można oczekiwać "spektakularnych rzeczy"


Warto przypomnieć, że Marsz Niepodległości nie mógł zostać zarejestrowany, a pochód ma mieć charakter państwowy pod patronatem rządu i prezydenta. 

8 listopada odbyło się spotkanie koordynacyjne zorganizowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta. W naradzie brali udział przedstawiciele Policji, Służby Ochrony Państwa, Straży Miejskiej, Zarządu Oczyszczania Miasta, Zarządu Dróg Miejskich oraz Zarządu Transportu Miejskiego.

Święto Niepodległości. Rondo Dmowskiego wyłączone z ruchu

Uzgodniono, że w czwartek 11 listopada już od godziny 4 rano policja będzie koordynować ruch na rondzie Dmowskiego. Z kolei miejsce to ma zostać całkowicie wyłączone z ruchu kołowego i pieszego od godz. 8.00. Normalny ruch zostanie przywrócony dopiero po zakończeniu wszystkich zgromadzeń w tej okolicy.

Jak dodała rzeczniczka stołecznego ratusza, 11 listopada od godz. 10.00 w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego będzie funkcjonował sztab miejski. Jego zadaniem będzie koordynacja prac wszystkich warszawskich jednostek i służb istotnych z punktu widzenia funkcjonowania miasta. Pozostaną one w pełnej gotowości mimo utrudnień, jakich należy się spodziewać z powodu liczebności uczestników różnych zgromadzeń.


Czytaj dalej:

Szef niemieckiego MSZ mocno o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej!

Ekspert: Decyzja o upaństwowieniu Marszu Niepodległości słuszna, ale ryzykowna

Wiemy, co dalej z karierą Kurdej-Szatan w TVP. Decyzja Kurskiego

Ochojska po szturmie imigrantów. "Kto zagraża suwerenności? Kobiety, dzieci?"

Premier: Rozmawiamy o akcji wobec linii lotniczych transferujących migrantów

Lubię to! Skomentuj65 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka