Twitter / Straż Graniczna
Twitter / Straż Graniczna

Gorąco na polsko-białoruskiej granicy. "To nie była spokojna noc"

Redakcja Redakcja Białoruś Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Ciąg dalszy napiętej sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. - To nie była spokojna noc; było wiele prób przełamania granicy. Wszyscy ci, którzy się przedarli, zostali zatrzymani - powiedział w środę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak: To nie była spokojna noc

Kryzys na polsko-białoruskiej granicy nasilił się kilka dni temu. Szacuje się, że przebywa tam teraz blisko 4 tys. migrantów. Choć służby robią, co mogą, by powstrzymać nielegalne próby przedostania się do Polski, to sytuacja zdaje się być coraz bardziej napięta. O wydarzeniach w nocy z wtorku na środę opowiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef MON Mariusz Błaszczak.

Polecamy:

Szef niemieckiego MSZ mocno o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej!

NBP upamiętnia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego banknotem kolekcjonerskim i złotą monetą

"To nie była spokojna noc, rzeczywiście było wiele prób przełamania polskiej granicy. Z tego, co usłyszałem, z meldunków dowództwa Wojska Polskiego (...) i z tego, co możemy się zapoznać z komunikatów Straży Granicznej, wszyscy ci, którzy się przedarli, zostali zatrzymani" - powiedział minister obrony narodowej.

Mariusz Błaszczak zapowiedział zwiększenie sił na granicy

Jak zaznaczył,  "sytuacja nie jest spokojna". "Teraz trochę inaczej wygląda sposób działania, ze strony tych, którzy atakują polską granicę. O ile dwa dni temu mieliśmy jedną, dużą grupę skoncentrowaną niedaleko Kuźnicy Białostockiej i tam była (...) próba sforsowania granicy, o tyle teraz mamy do czynienia z mniejszymi grupami, choć licznymi, które równolegle, w kilku miejscach atakują polską granicę" - tłumaczył cytowany przez PAP Błaszczak.


Minister obrony narodowej poinformował, że na granicy pracuje teraz 15 tys. żołnierzy Wojska Polskiego i zapowiedział dodatkowe wsparcie. "Ta liczba żołnierzy została zwiększona. Oczywiście, wedle potrzeb, może być jeszcze bardziej zwiększona. Jest Straż Graniczna, jest Polska Policja. Służby są przygotowane do tego, żeby zapewnić bezpieczeństwo naszej ojczyźnie" - zapewnił szef MON. (PAP)

SW

Wiemy, co dalej z karierą Kurdej-Szatan w TVP. Decyzja Kurskiego

Ochojska po szturmie imigrantów. "Kto zagraża suwerenności? Kobiety, dzieci?"

Premier: Rozmawiamy o akcji wobec linii lotniczych transferujących migrantów

Zmarł wnuk wielkiego pisarza i ojciec posła KO - Juliusz Sienkiewicz

Ekspert: W Polsce konieczne wprowadzenie obostrzeń dla niezaszczepionych

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka