Ambasador Andrzej Przyłębski, fot. Ambasada RP w Berlinie
Ambasador Andrzej Przyłębski, fot. Ambasada RP w Berlinie

Andrzej Przyłębski skraca misję dyplomatyczną. Oświadczenie ambasady RP w Berlinie

Redakcja Redakcja Polityka zagraniczna Obserwuj temat Obserwuj notkę 39
Ambasada RP w Berlinie odniosła się do informacji o "odwołaniu ambasadora Andrzeja Przyłębskiego przez MSZ”. Jak czytamy w komunikacie, to nieprawda, a ambasador Przyłębski sam podjął decyzję o skróceniu swej misji z powodów osobistych.

"Wobec informacji ukazujących się w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej, Ambasada RP w Berlinie informuje, że ambasador Andrzej Przyłębski już niemal rok temu otrzymał przedłużenie swej misji w Berlinie, do lata 2022 roku. Przedłużenie to nie zostało nigdy anulowane lub "skrócone" - napisano w komunikacie ambasady.

Polecamy:

Ambasador Przyłębski "sam podjął decyzję o skróceniu swej misji z powodów osobistych, rodzinnych i zawodowych. Zatem podawane przez niektóre media informacje o "odwołaniu ambasadora Przyłębskiego przez MSZ" są nieprawdziwe. Podobnie, nie ma jeszcze odpowiedzi Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP na prośbę ambasadora o skrócenie misji w Berlinie" - czytamy w komunikacie.

Według informacji przekazanych PAP w ubiegłym tygodniu przez rzeczniczkę prasową ambasady Magdalenę Szuber-Zasacką Andrzej Przyłębski najprawdopodobniej będzie jeszcze pełnił swoje obowiązki do końca stycznia.

18 listopada ambasador organizuje w stolicy Niemiec koncert, którym chce się pożegnać z Berlinem w obliczu zbliżającego się końca swojej misji. Podczas koncertu zagra "Warszawska Orkiestra Sentymentalna".

Andrzej Przyłębski jest ambasadorem w Berlinie od 2016 roku.

ja

Czytaj także:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj39 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka