Nowe obostrzenia przed świętami. Minister zdrowia podał warunek

Adam Niedzielski. fot. gov.pl
Adam Niedzielski. fot. gov.pl
- Apogeum czwartej fali zakażeń zakładamy w tym tygodniu lub za tydzień - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że "jeśli do połowy grudnia nie zaobserwujemy spadku zakażeń, to będziemy musieli wprowadzić większą liczbę obostrzeń".

- Jeśli do połowy grudnia nie zaobserwujemy spadku zakażeń, to będziemy musieli wprowadzić większą liczbę obostrzeń - powiedział w Radiu ZET minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że w tym przypadku "chodzi o bardziej »dolegliwe« restrykcje, ale to jest czarny scenariusz działania". - Wszystko zależy od wydolności szpitali w Polsce - stwierdził.

Minister Niedzielski wypowiedział się także na temat czwartej fali koronawirusa. Zapytany o to, kiedy nastąpi kulminacja IV fali, odpowiedział, że "apogeum czwartej fali zakładamy w tym tygodniu lub za tydzień". - Pojawiają się znaki zapytania, co może być dalej -  stwierdził szef resortu zdrowia. 

Czytaj także:

"Różne scenariusze obostrzeń"

Minister Zdrowia poinformował, iż są rozpatrywane różne scenariusze, "może być tak, jak w poprzednich falach, czyli że liczby będą spadać, ale mamy też scenariusze, że te liczby (zakażeń - red.) będą się utrzymywać". Szef MZ zauważył także, że "jeśli popatrzymy sobie na porównanie z poprzednim rokiem i poprzednimi falami, to mamy przede wszystkim mniej hospitalizacji i to jest główny element, który pozwala nam liberalizować politykę, jeśli chodzi o restrykcje". 

Niedzielski zapytamy, o możliwe zwiększenie obostrzeń stwierdził, iż "jeśli rozmawiamy o jakichś restrykcjach czy zwiększeniu »dolegliwości obostrzennych« to przejmujemy sobie cenzurę połowy grudnia i jeśli nie będziemy mieć do tego czasu wyraźnego spadku zakażeń, to będzie nas zmuszało do działań, które będą bardziej dolegliwe - powiedział Adam Niedzielski. Dodał, że "może się to nałożyć na czas świąteczny". - Zawsze musi istnieć czarny scenariusz, na który musimy być przygotowani - dodał.

Minister zdrowia oświadczył w Radiu ZET, iż "decyzje o wprowadzaniu obostrzeń podejmowane są przez premiera Mateusza Morawieckiego, czy przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia" - Jednak obecnie potrafimy sprawniej zarządzać infrastrukturą szpitalną, oraz mamy dużą liczbę zaszczepionych osób - dodał Niedzielski.

Czytaj też:

Doda znów jest do wzięcia! Z tej okazji zrobiła wielką imprezę Piotr Adamczyk na premierze produkcji Marvela. Aktor brylował na czerwonym dywanie Apel artystów i duchownych. Proszą o udzielenie pomocy uchodźcom na granicy Coming out to nie samobój, czyli gej w sportowej szatni

KJ
Lubię to! Skomentuj71 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości