Nie żyje Miłogost Reczek. Widzieliśmy go m.in. w "Ranczu", ale jego głos zna każdy

YouTube/Biblia Audio superprodukcja
YouTube/Biblia Audio superprodukcja
W wieku 60 lat zmarł Miłogost Reczek, którego znamy z wielu filmów i seriali telewizyjnych ("Ranczo", "Świat według Kiepskich"), największą rozpoznawalność zdobył jednak dzięki swojemu głosowi. Podkładał głos w takich produkcjach jak "Gwiezdne Wojny", "Pinokio", czy grze "Wiedźmin".

Znany polski aktor Miłogost Reczek nie żyje. Znaliśmy go z "Rancza", "Samego życia", czy "Świata według Kiepskich", jednak najbardziej z jego ról dubbingowych - w grze "Wiedźmin", kilkudziesięciu filmach i serialach animowanych jak np. "Jak wytresować smoka" czy "Pinokio", a także w kultowych "Gwiezdnych Wojnach". Jego ostatnią rolą była rola lekarza w filmie Netfliksa "W głębi lasu".

Zniszczyła go choroba

Przyczyną jego śmierci była nieuleczalna choroba - szpiczak - złośliwy nowotwór, który uszkadza kości, zwiększa podatność na anemię, infekcje czy niewydolność nerek. Reczek walczył z chorobą kilka lat.

W ostatnim czasie szpiczak utrudniał mu nawet pracę, dlatego w sieci zorganizowano zbiórkę pieniędzy. Aktor był pod opieką Fundacji im. Darii Trafankowskiej. 

Miłogost Reczek

Miłogost Reczek ukończył w 1984 studia na Wydziale Aktorskim wrocławskiej filii PWST w Krakowie. Na scenie zadebiutował rolą Gila w spektaklu Parady W. Potockiego, w reż. Jacka Bunscha w Teatrze Polskim we Wrocławiu w 1984. Od 1985 roku pracował jako lektor.

Napisał sztukę "Chiny", która miała prapremierę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, na scenie Kameralnej. Napisał również "Korkociąg", który wystawiono później w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie pod oryginalnym tytułem "Wesoło".

WP

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura