Żora Korolyov nie żyje.
Żora Korolyov nie żyje.

Nagła śmierć tancerza z "Tańca z Gwiazdami". Miał 34 lata

Redakcja Redakcja Taniec Obserwuj temat Obserwuj notkę 153
Tancerz Żora Korolyov nie żyje. Miał 34 lata. Wiadomość o śmierci znanej z "Tańca z Gwiazdami" twarzy przekazał Czadoman. Zamieścił w sieci ich ostatnie wiadomości.

Jak podaje nieoficjalnie "Super Express" przyczyną śmierci tancerza było zapalenie mięśnia sercowego. 

Żora Korolyov nie żyje

O śmierci Żory Korolyova poinformował muzyk Czadoman. Zamieścił w sieci wpis, w którym napisał: "To ostatnie życzenia, które od Ciebie dostałem. Nie rozumiem, może tam potrzebowali Twojego talentu. Żora Koroyov do zobaczenia po drugiej stronie...". Dołączył go niego screen wiadomości, jakie wymienił z tancerzem. 

image

Żora Korolyov - kim był?

Żora Korolyov był  tancerzem znanym m.in. z "Tańca z Gwiazdami". Jego partnerkami w programie były m.in.  Dominika Gwit czy Kasia Cerekwicka. Żorę można było oglądać także w popularnych serialach np.  "Pierwsza miłość" czy w programie muzycznym Polsatu "Jak oni śpiewają". Wystąpił epizodycznie w filmie Kochaj i tańcz i serialu TVN Niania. W 2011 zagrał Roberta w jednym z odcinków serialu TVP1 Ojciec Mateusz.

Żora urodził się w 1987 roku w Odessie na Ukrainie. W wieku 15 lat wyjechał do Niemiec, a w 2003 roku przeniósł się do Polski. 

Był synem stewardesy i zawodowego piłkarza. Był magistrem z zarządzania i marketingu, ukończył Warszawską Wyższą Szkołę Zarządzania. Był też absolwentem Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy na kierunku „choreografia i taniec”.

Na ma koncie wiele nagród zdobytych podczas turniejów tanecznych. Był założycielem Akademii Artystycznej „Arte” Żora Korolyov w Warszawie.

W latach 2010–2017 był mężem Anny Kuznecowej, z którą miał córkę Sonię (ur. 29 grudnia 2010). Następnie związał się z Eweliną Bator.

Czytaj dalej:

KJ

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura