Żora Korolyov miał zaledwie 34 lata. Fot. Instagram
Żora Korolyov miał zaledwie 34 lata. Fot. Instagram

Dziewczyna Żory Korolyova z apelem po nagłej śmierci tancerza. Chce spokoju

Redakcja Redakcja Taniec Obserwuj temat Obserwuj notkę 26
34-letni tancerz Żora Korolyov zmarł nagle, co przeciwnicy szczepień na COVID-19 od razu powiązali z przyjęciem dawki przez mężczyznę. Ewelina Bator wspomina ukochanego i przekazuje, by nie upolityczniać jego śmierci.

Według nieoficjalnych doniesień "Super Expressu" przyczyną śmierci Korolyowa było zapalenie mięśnia sercowego. To jedno z najcięższych powikłań m.in. po grypie i niektórych szczepieniach. Dlatego w mediach społecznościowych zgon tancerza natychmiast tłumaczono zaszczepieniem się na koronawirusa i kłamstwem medyków, zachęcających do ochrony przed pandemią. 

Zobacz: 


Nagła śmierć z nieznanych przyczyn

- Nie jestem w stanie odpisać wam wszystkim, dlatego przepraszam, że tak tutaj, ale chcę, żebyście wiedzieli, że Żora zostanie pochowany w Warszawie – mieście, które kochał i wśród ludzi, którzy chcą go pożegnać. Nie znamy jeszcze daty – poinformuję was, kiedy to nastąpi - przekazała partnerka Korolyowa, 30-letnia Ewelina Bator. 

- Nie spekulujcie proszę o przyczynie jego śmierci – jest ona nie znana jeszcze. Nie wciągajmy w to politycznych tematów! - oświadczyła. 

Na koniec przekazała fanom tancerza kilka wspomnień. - Chcę, żebyście wiedzieli, że Żora dla każdego z was miał wiele miejsca w swoim sercu. Módlcie się za niego, wspominajcie, uśmiechajcie się do niego... On będzie zawsze z nami, kochany mój... Zostawiłeś po sobie morze lejących się łez, a to tylko znaczy, że twoje życie miało sens. Dziękuję ci, że tak wiele mnie nauczyłeś i dałeś miłość, której niektórzy nie przeżyją przez całe swoje długie życie - zakończyła osobisty wpis w relacji Ewelina Bator.  

                                                        image


- Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię! Wierzcie mi - też w to nie wierzę. Długo nie uwierzę I na ten moment to co się stało potrzebuje ciszy... - przyznała na Instagramie ukochana Korolyowa. 

  

Kim był Żora Korolyov?

Żora Korolyov był tancerzem znanym m.in. z "Tańca z Gwiazdami". Jego partnerkami w programie były m.in. Dominika Gwit czy Kasia Cerekwicka. Żorę można było oglądać także w popularnych serialach np. "Pierwsza miłość" czy w programie muzycznym Polsatu "Jak oni śpiewają". Wystąpił epizodycznie w filmie Kochaj i tańcz i serialu TVN Niania. W 2011 zagrał Roberta w jednym z odcinków serialu TVP1 Ojciec Mateusz.

Żora urodził się w 1987 roku w Odessie na Ukrainie. W wieku 15 lat wyjechał do Niemiec, a w 2003 roku przeniósł się do Polski. 

Był synem stewardesy i zawodowego piłkarza. Był magistrem z zarządzania i marketingu, ukończył Warszawską Wyższą Szkołę Zarządzania. Był też absolwentem Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy na kierunku „choreografia i taniec”.

Zdobył wiele nagród podczas turniejów tanecznych. Założyciel Akademii Artystycznej „Arte” Żora Korolyov w Warszawie.

W latach 2010–2017 był mężem Anny Kuznecowej, z którą miał córkę Sonię. Następnie związał się z Eweliną Bator.  

GW


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj26 Obserwuj notkę

Inne tematy w dziale Kultura