Lex TVN. Tusk skomentował weto prezydenta Dudy

Donald Tusk. Fot. PAP/Twitter/Donald Tusk
Donald Tusk. Fot. PAP/Twitter/Donald Tusk
"Ulica i zagranica (Ameryka), czyli presja ma sens. Niech nikt już nie mówi, że nie warto, że się nie da, że nic nie możemy. Możemy i musimy" - Donald Tusk skomentował na gorąco weto prezydenta Dudy ws. lex TVN.

Politycy opozycji nie kryją satysfakcji z powodu weta prezydenta Andrzeja Dudy.

Donald Tusk o wecie Dudy

Entuzjazmu nie ukrywał lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk. 

Polecamy:

Duda "patronem oddania władzy przez PiS". Intrygujący wpis Giertycha

Prezydent Duda zdecydował o losach lex TVN. Czeka go jatka

Lex TVN. Politycy opozycji komentują decyzję prezydenta

"Veto prezydenckie ws. #lexTVN to kolejny dowód, że warto głośno upominać się o własne prawa i protestować, kiedy władza je ordynarnie łamie i narusza. Mała poświąteczna satysfakcja. Do Siego Roku! Jeszcze będzie normalnie!" - napisał europoseł Andrzej Halicki, polityk Platformy Obywatelskiej.

"To dobra decyzja, jedyna, którą prezydent mógł podjąć. Ta ustawa naruszała szereg standardów demokratycznych, blokowała wolność mediów. Na to nie może być zgody. Tą decyzją prezydent trochę ratuje wizerunek Polski. Trochę, bo wojnę, którą światu wypowiedział PiS, trudno będzie wycofać" - powiedział w TVN24 sekretarz generalny PO Marcin Kierwiński.

"To była jedyna sensowna decyzja. Miejsce lex TVN jest w koszu. Żadna próba ingerencji w wolność mediów nie może mieć w Polsce miejsca. To dobra decyzja prezydenta, ale zdecydowanie w kontrze do jego macierzystej partii" - podobnie skomentował Jan Strzeżek z Porozumienia.


Kosiniak-Kamysz: Dobra decyzja prezydenta

"Dobra decyzja prezydenta ws.#lexTVN. W obliczu napiętej sytuacji geopolitycznej przyjmowanie ustawy skłócającej nas z największym sojusznikiem byłoby działaniem wbrew interesowi Polski. W Sejmie podtrzymamy tę decyzję" - napisał na Twitterze lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Entuzjazmu nie krył również marszałek Senatu Tomasz Grodzki: "Presja ma sens. Obroniliśmy wolne media. Dziękuję wszystkim, którzy wyszli na ulice w obronę wolności słowa. Demokratyczna większość w Senacie i my, wolni obywatele nigdy nie pozwolimy na to, by ktokolwiek nam ją odebrał!".

Polityk Solidarnej Polski gorzko o wecie Dudy

"W 2015 r. obiecaliśmy Polakom reformę sądownictwa i repolonizację mediów. W 2017 r. prezydenckie weta zatrzymały reformę sądownictwa, a dziś kolejne prezydenckie weto zatrzymało uporządkowanie transparentności właścicielskiej mediów w Polsce. To boli ????????serca. Bardzo" - napisał Janusz Kowalski z Solidarnej Polski.

A wy jak oceniacie prezydenckie weto w sprawie lex TVN?

KW

Czytaj dalej:

Wiceminister z PiS: Nie miałabym problemu, gdybym została podsłuchana przez służby

Brejza ujawnił wydatki podkomisji Macierewicza!

Kaczyński o pandemii: Jeśli zdarzy się katastrofa, grozi nam paraliż państwa

Prezes PiS o TVN i TVP. Solenne zapewnienia Kaczyńskiego

Kaczyński o wysokich cenach: Sam złorzeczę w sklepach

Lubię to! Skomentuj59 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura