Duda "patronem oddania władzy przez PiS". Intrygujący wpis Giertycha

Roman Giertych. Fot. PAP
Roman Giertych. Fot. PAP
"Andrzej Duda zrobił wiele zła. Lecz jeżeli, tak jak apelowałem miesiąc temu, zdecyduje się zostać patronem oddania władzy przez PiS (na którą to rolę po dzisiejszym wecie są pewne szanse), to trzeba mu zapewnić osobiste bezpieczeństwo po przejęciu władzy" - napisał na Twitterze Roman Giertych.

Giertych o "osobistym bezpieczeństwie" dla Dudy

Giertych zareagował w ten sposób na prezydenckie weto w sprawie lex TVN. Andrzej Duda zdecydował, że lex TVN wróci do Sejmu.

Polecamy:

Lex TVN. Tusk skomentował weto prezydenta Dudy

Prezydent Duda zdecydował o losach lex TVN. Czeka go jatka

Lex TVN. Decyzja prezydenta

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji uszczelnia i uściśla obowiązujące od 2004 r. przepisy stanowiące, że właścicielem telewizji czy radia działających na podstawie polskich koncesji mogą być podmioty z udziałem zagranicznym, pozaeuropejskim nieprzekraczającym 49 proc.

Przed dwoma tygodniami Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił tę nowelizację. Nowelizacja trafiła do prezydenta Andrzeja Dudy, który mógł ją podpisać, zawetować lub skierować do Trybunału Konstytucyjnego. 19 grudnia w różnych miejscach kraju odbyły się manifestacje z udziałem m.in. liderów ugrupowań opozycyjnych, podczas których wzywano prezydenta do zawetowania nowelizacji - podnoszono m.in., że konsekwencje nowych przepisów dotyczyłyby obecnie Grupy TVN, której właścicielem jest podmiot spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego - amerykański koncern Discovery. 

KW

Czytaj dalej:

Wiceminister z PiS: Nie miałabym problemu, gdybym została podsłuchana przez służby

Brejza ujawnił wydatki podkomisji Macierewicza!

Kaczyński o pandemii: Jeśli zdarzy się katastrofa, grozi nam paraliż państwa

Prezes PiS o TVN i TVP. Solenne zapewnienia Kaczyńskiego

Kaczyński o wysokich cenach: Sam złorzeczę w sklepach

Frasyniuk kontra prokuratura. Były opozycjonista wyzywał Straż Graniczną

Lubię to! Skomentuj46 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura