Adam Michnik złożył życzenia noworoczne Kaczyńskiemu i Tuskowi. Ich treść zadziwia

Adam Michnik.
Adam Michnik.
Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" był gościem sylwestrowego wydania programu "Tak Jest" Andrzeja Morozowskiego w TVN24. Na koniec prowadzący zapytał go, czy ma życzenia noworoczne dla liderów PiS i PO.

Życzenia dla Jarosława Kaczyńskiego

- Jarosławie, Jarku, życzę ci, żebyś inaczej niż Łukaszenka zareagował na okrzyk "uhodite", "odejdź". Życzę ci, żebyś w zdrowiu i godności odszedł i przestał udręczać Polaków idiotycznymi pomysłami twojej ekipy. A poza tym wszystkim życzę ci zdrowia, bo tak nakazuje polski obyczaj - tak życzył Adam Michnik Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Życzenia dla Donalda Tuska

-  Donaldzie, masz w ręku złoty róg - zwrócił się z kolei do Donalda Tuska. - Stoisz na czele formacji, która może liczyć na wsparcie całej wartościowej inteligencji polskiej. Radzę ci, właściwie to życzę ci, żebyś w tej materii umiał przyjrzeć się błędom, które twoja formacja miała w stosunku do inteligencji, bo nie umiała korzystać z jej potencjału - mówił Adam Michnik.

- Ci ludzie chcą ci pomóc. Trzeba im stworzyć warunki, okazać im szacunek i trzeba rozumieć, że są bardzo opiniotwórczy. Wspólnie z nimi można odbić władzę z rąk PiS-u dla Polski demokratycznej. Wszystkim państwu życzę zdrowia, szczęścia, pomyślności i lepszego nowego roku - dodał naczelny "GW", zwracając się do widzów.

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj106 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura