By © Marek and Ewa Wojciechowscy, CC BY-SA 3.0 / Adrian Tync, CC BY-SA 4.0
By © Marek and Ewa Wojciechowscy, CC BY-SA 3.0 / Adrian Tync, CC BY-SA 4.0

Rafał Trzaskowski z wyższą pensją. Radni zdecydowali o podwyżce dla prezydenta Warszawy

Redakcja Redakcja Samorząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Rafał Trzaskowski otrzymał podwyżkę. O podniesieniu wynagrodzenia prezydenta Warszawy zdecydowali w czwartek stołeczni radni. W efekcie Rafał Trzaskowski będzie teraz zarabiał ponad 18 tysięcy brutto. To o prawie 6 tysięcy złotych więcej niż do tej pory.

Podczas czwartkowej sesji radni przyjęli uchwałę podwyższającą wynagrodzenie prezydenta stolicy. Wniosek złożył szef radnych klubu PO Jarosław Szostakowski.

Rafał Trzaskowski z podwyżką. Prezydent Warszawy będzie zarabiał o prawie 6 tys. zł więcej

Za przyjęciem uchwały głosowało 45 radnych, 14 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

Uchwała jest następstwem obowiązującego od 1 listopada rozporządzeniem w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które m.in. podnosi minimalne stawki wynagrodzenia zasadniczego urzędników samorządowych w związku z podwyżką płacy minimalnej. "Wynagrodzenie prezydenta Warszawy w tej chwili nie spełnia wymogów określonych ustawą" - powiedział na sesji Szostakowski.

"Biorąc pod uwagę trudną sytuację budżetową miasta proponujemy nie kwotę maksymalną tylko kwotę minimalną określoną przez tę ustawę czyli 80 procent maksymalnego wynagrodzenia" - podkreślił szef klubu PO.

Łącznie wynagrodzenie Rafała Trzaskowskiego z wliczeniem w to wszystkich możliwych dodatków będzie wynosiło 18 293,20 złote brutto co oznacza, że kwota wypłacana "na rękę" wyniesie 11 735,67 złotych. Do tej pory zgodnie z uchwałą z 2018 roku, prezydent Warszawy zarabiał wraz z dodatkami 12 525,94 zł brutto.

Podwyżka wynagrodzenia prezydenta Trzaskowskiego obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku.

SW


Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka