Ida Nowakowska wstrząśnięta. Bardzo osobisty wpis gwiazdy na temat profanacji kościoła

fot. Twitter/Instagram
fot. Twitter/Instagram
Ida Nowakowska dodała na Instagramie film, na którym pokazała wulgarne napisy na kościele św. Krzyża w Warszawie. "Piękna i mądra odpowiedź na ten czyn zrobiła na mnie wrażenie" - napisała.

"PiS won", "Tu będzie techno", "świeckie państwo" - napisy o takiej treści znalazły się w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia na elewacji kościoła św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Parafia odpowiedziała bilboardem ze słowami ewangelii, który zachwycił gwiazdę TVP Idę Nowakowską.

Ida Nowakowska o odpowiedzi kościoła św. Krzyża na wulgarne napisy

Ida Nowakowska była pod kościołem św. Krzyża w Warszawie. Zobaczyła na nim plakat ze słowami ewangelii i krótką modlitwą:


„Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają” (Łk 6,27-28)


Od „mowy nienawiści" zachowaj nas Panie! Spraw abyśmy znów byli jedno! 


"Jeden z najpiękniejszych kościołów w Warszawie został sprofanowany. Piękna i mądra odpowiedź na ten czyn zrobiła na mnie wrażenie." - skomentowała Ida Nowakowska. 

"Znalazłam też bardzo aktualne słowa Jana Pawła II" - dodała. Zostawiła ten cytat bez komentarza:


Nie sposób zrozumieć tego narodu, który miał przeszłość tak wspaniałą, ale zarazem tak straszliwie trudną — bez Chrystusa. Nie sposób zrozumieć tego miasta, Warszawy, stolicy Polski, która w roku 1944 zdecydowała się na nierówną walkę z najeźdźcą, na walkę, w której została opuszczona przez sprzymierzone potęgi, na walkę, w której legła pod własnymi gruzami, jeśli się nie pamięta, że pod tymi samymi gruzami legł również Chrystus-Zbawiciel ze swoim krzyżem sprzed kościoła na Krakowskim Przedmieściu.

Napisy na fasadzie kościoła św. Krzyża

Do aktów wandalizmu doszło prawdopodobnie w noc wigilijną z piątku na sobotę. Sprawcy pomalowali czerwonym sprayem kościelne mury w centrum stolicy - dokładnie tak, jak robiono to w czasie pierwszych manifestacji Strajku Kobiet jesienią 2020 roku. Wtedy łupem aktywistów lewicowych padło kilka kościołów w samej Warszawie. Zatrzymano podejrzanego mężczyznę. Reakcję na działania wandali zapowiedział Robert Bąkiewicz.

Czytaj więcej: Napisał "PiS won" i "tu będzie techno" na kościele św. Krzyża. Zatrzymano podejrzanego

Ida Nowakowska - kim jest?

Ida Nowakowska ma 31 lat i jest jedną z największych gwiazd TVP. To tancerka, która zdobyła sławę w programie "You Can Dance". Była uczestniczką pierwszej edycji, a następnie jurorką w dziewiątym sezonie. Występowała też w Studio Buffo oraz Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie. Prezenterka TVP jest jedną z gwiazd, które otwarcie mówią o swojej religijności. 


Polecamy:


KJ

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości