Nie tylko Tusk tak pędzi. Limuzyna z ministrem jechała 180 km/h

Limuzyna rządowa. fot. Flickr/Adrian Kot
Limuzyna rządowa. fot. Flickr/Adrian Kot
Limuzyna z ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem gnała trasą z Lublina do Warszawy aż 180 km/h - donosi "Fakt". Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość o kilkadziesiąt kilometrów.

Ostatnio media obiegły informacje, że Donald Tusk pędził na elektrycznej hulajnodze mimo, że wcześniej stracił prawo jazdy za przekraczanie prędkości autem. Tym razem przewiewnie popełnił minister z obozu rządzącego.

Limuzyna Przemysława Czarnka gnała na trasie Lublin-Warszawa - informuje "Fakt". Szef MEiN spieszył się z powrotem do stolicy. W Lublinie prowadził wykłady, odwiedził też m.in. Wojskową Komendę Uzupełnień oraz swoje biuro poselskie.

Czytaj też: Czarnek zdecydował o trybie nauki uczniów. Nie mamy dobrych informacji

Limuzyna Czarnka pędziła 180 km/h 

Po załatwieniu spraw w Lublinie Czarnek wracał do Warszawy. Po Lublinie poruszał się autem marki Renault, ale do stolicy wiózł go już rządowy Mercedes. "Fakt" ustalił, że jeszcze w 2017 roku należał on do floty samochodów Służby Ochrony Państwa.

"Z Czarnkiem w środku limuzyna pędzi 180 km/h na godzinę, przekraczając dopuszczalną prędkość na trasie o kilkadziesiąt kilometrów!" - pisze "Fakt". Jak donosi gazeta inni kierowcy jadący trasą do Warszawy, widząc pędzący samochód ministra mieli w popłochu zjeżdżać na prawy pas.

Z relacji "Faktu"  wynika, że przejechanie trasy zajęło Przemysławowi Czarnkowi niecałe 90 minut. Czarnek nie chciał komentować, czy i na jakiej podstawie korzysta z ochrony SOP.

Polecamy:

KJ


Lubię to! Skomentuj89 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka