Będzie kontynuacja "Korony Królów". Kiedy TVP wyemituje "Jagiellonów"?

Króla Władysława Jagiełły zagra Sebastian Skoczeń. fot. A. Gostkowska/TVP
Króla Władysława Jagiełły zagra Sebastian Skoczeń. fot. A. Gostkowska/TVP
Telewizja Polska rozpoczęła zdjęcia do telenoweli historycznej "Korona królów. Jagiellonowie". Na premierę będziemy musieli jeszcze poczekać.

Zdjęcia do serialu "Korona królów. Jagiellonowie" zakończą się dopiero w grudniu, ale jest szansa, że TVP wyemituje go jeszcze w 2022 roku.  Serial będzie miał 125 odcinków.

Czytaj też:

"Jagiellonowie" – TVP kręci kontynuację "Korony królów"

"Jagiellonowie" nie są bezpośrednią kontynuacją "Korony królów", która była emitowana w TVP od stycznia 2018 do października 2020 roku. Akcja telenoweli "Jagiellonowie" rozpoczyna się na początku panowania Władysława Jagiełły, natomiast "Korona królów" zakończyła się w trakcie sprawowania przez niego władzy.

W rolę króla Władysława Jagiełły wcieli się tym razem Sebastian Skoczeń, w roli Anny Cylejskiej widzowie zobaczą Milenę Staszuk. W obsadzie serialu znaleźli się również m.in.: Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz oraz Dagmara Bryzek. Reżyserem serialu jest Krzysztof Łukaszewicz - czytamy w serwisie Press.

W serialu będziemy szansę zobaczyć oryginalne, historyczne wnętrza największych polskich zamków, m.in. w Malborku, Kwidzyniu, Lidzbarku Warmińskim i Lublinie, oraz kościołów, w tym w Bazylice w Pelplinie, Opactwie Cystersów w Wąchocku, kościele w Inowłodzu. Sceny plenerowe nagrywane będą na terenie parków narodowych i puszcz, m.in. w Puszczy Kampinoskiej, w lasach Nadleśnictwa w Celestynowie, w Drewnicy.

O czym jest serial "Korona Królów"?

"Korona Królów" to serial historyczny opowiadający o monarchii w Polsce pod panowaniem ostatnich Piastów, Andegawenów i pierwszych Jagiellonów.

Na początku zakładano, że serial będzie miał tytuł „Korona królowej” i opowiadał o wydarzeniach historycznych w perspektywy kobiet blisko związanych z monarchami  - współautorka pierwotnego scenariusza.

Czytaj więcej: Ostry spór o „Koronę królów”. TVP kontra współautorka pierwszego scenariusza


Polecamy:

KJ


Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura