YouTube/Łódzka TV
YouTube/Łódzka TV

Organizuje patogale, a po godzinach doradza prezydentowi. Okrasa łamie przepisy

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 27
Burmistrz Wielunia Paweł Okrasa, członek Narodowej Rady Rozwoju, zasiada w loży ds. samorządu terytorialnego i zgadzał się na galę MMA-VIP4 w swoim mieście - tę samą, którą promuje jeden z najgroźniejszych gangsterów lat 90. - "Słowik". Zgadzał się, ponieważ swoją decyzję już zmienił. Czym się wytłumaczył?

Paweł Okrasa ma swój biogram na stronie Pałacu Prezydenckiego, ponieważ burmistrz Wielunia jest członkiem Narodowej Rady Rozwoju i zasiada w loży ds. samorządu terytorialnego, co oznacza, że doradza prezydentowi. Polityk zgodził się na zorganizowanie w swoim mieście gali, której twarzą jest były szef pruszkowskiej mafii - "Słowik". Okrasa zdecydował się jednak zmienić zdanie.

Okrasa łamie przepisy - dobrego smaku

Paweł Okrasa - absolwent Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Akademii Rolniczej we Wrocławiu, a także podyplomowego Studium Finansów i Bankowości na Wydziale Gospodarki Narodowej Akademii Ekonomicznej. Przed objęciem fotela burmistrza Wielunia był inspektorem bankowym, specjalistą kredytowym i przedsiębiorcą. Od 2006 roku do 2014 roku był radnym Rady Miejskiej w Wieluniu, a przez dwa lata nosił tytuł jej przewodniczącego.

Jak podaje portal gazeta.pl, Paweł Okrasa został zarekomendowany do pełnienia funkcji w Narodowej Radzie Rozwoju przez doradcę prezydenta — Pawła Muchę (teraz już tylko społecznie, wcześniej etatowo).

Ostatnio o burmistrzu Wielunia zrobiło się głośno w związku z galą MMA-VIP 4, która za zgodą Okrasy miała odbyć się właśnie w Wieluniu.

Zobacz: Federacje MMA na celowniku nie tylko ABW

Okrasa odwołał galę

Zapewne nikogo by ten fakt nie dziwił, gdyby nie to, że twarzą MMA-VIP 4 organizowanej m.in. przez Marcina Najmana jest jeden z najgroźniejszych gangsterów lat 90. - Andrzej Z., ps. "Słowik".

W międzyczasie w internecie rozszalała się burza. Krzysztof Stanowski, prowadzący internetowego Kanału Sportowego wziął sobie za cel niedopuszczenie do tego, by gala Najmana odbyła się w jakimkolwiek miejscu w Polsce.

"Burmistrz Wielunia w końcu, podjął słuszną decyzję - gali MMA VIP-4 w Wieluniu nie będzie! Dziękuję wszystkim, którzy podpisali się pod petycją przeciwko tej imprezie. Ponad tysiąc osób wyraziła swój sprzeciw! Jestem przekonany, że odwołanie tej imprezy, to dobra wiadomość dla Wielunia i jego Mieszkańców" - poinformował na Facebooku Sławomir Rajch, redaktor naczelny "Kulisów Powiatu".

" target="_blank">

Wszyscy spodziewaliby się, że Okrasa zrozumiał, że umożliwienie zorganizowania gali, której twarzą jest były gangster, byłoby co najmniej nie na miejscu. Owszem, burmistrz zaniechał pomysłu, jednak jego tłumaczenie może budzić zaskoczenie.

Okrasa tłumaczy się z porzucenia pomysłu gali - szok!

- Robię to w trosce o swoją rodzinę i dobro miasta. Niestety w tej chwili fala agresji, która przetacza się przez media społecznościowe, jest tak duża, że zagraża bezpieczeństwu mojej rodziny - stwierdził Okrasa.

WP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj27 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura