fot. Twitter
fot. Twitter

Ukraina usuwa znaki drogowe, żeby zmylić Rosjan. Tak powinien wyglądać wzorcowy znak

Redakcja Redakcja Ukraina Obserwuj temat Obserwuj notkę 21
Ukraińska administracja drogowa zażądała usunięcia wszystkich znaków drogowych. Także MSW Ukrainy wzywa mieszkańców kraju do zdejmowania tablic z nazwami ulic i numerami, by dezorientować atakujących ten kraj Rosjan.

Odpowiedzialny za transport na Ukrainie organ Ukrawtodor wezwał w sobotę wszystkie organizacje turystyczne i administracje obszaru do natychmiastowego rozpoczęcia demontażu znaków w ich sąsiedztwie.

Pierwszeństwo mają nazwy miejscowości i miejscowości. „Wróg ma żałosne połączenie mobilne, nie może orientować się w terenie” – poinformowała agencja za pośrednictwem kanału informacyjnego Telegram. "Pomóżmy mu iść prosto do piekła" - dodali.

W internecie pojawiło się zdjęcie "wzorcowego" znaku drogowego. Oznaczenia na nim wskazują: ⬆️Spier*alać ⬅️Ponownie spier*alać ➡️Spier*alać do Rosji.

"Dezorientujemy wroga razem!" - napisał w serwisie Telegram przedstawiciel MSW Anton Heraszczenko.

"Aby rozkojarzyć i zdezorientować wroga, który nielegalnie przemieszcza się drogami Ukrainy, wzywamy obywateli do następującej inicjatywy: zdjęcia tabliczek z numerami i nazwami ulic/miast/wsi w swoich regionach" - dodał.

"Zrobimy wszystko co możliwe, by jak najszybciej oczyścić Ukrainę od rosyjskiego okupanta" - oświadczył Heraszczenko.

ja

Czytaj także:


Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka