Agata Kornhauser-Duda. Od 1 maja to nazwa nowej odmiany tulipana [GALERIA]

Prezydent Andrzej Duda (P) wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą (L) podczas ceremonii chrztu nowej odmiany tulipana pn. Agata Kornhauser-Duda. Fot. PAP/Marek Zakrzewski
Prezydent Andrzej Duda (P) wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą (L) podczas ceremonii chrztu nowej odmiany tulipana pn. Agata Kornhauser-Duda. Fot. PAP/Marek Zakrzewski
W pałacu prezydenckim na pewno powstanie grządka z tulipanami „Agata Kornhauser-Duda” – powiedział prezydent RP Andrzej Duda. W niedzielę w Chrzypsku Wielkim (woj. wielkopolskie) para prezydencka nazwała nową odmianę tulipana imieniem Pierwszej Damy.

Tulipan Agata Kornhauser-Duda

– Kwiat jest przepiękny, jest niezwykły – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. – To jest odmiana tulipana papuziego strzępiastego; ma niezwykły kolor, bo jest to mieszanka fuksji z czerwienią – podkreśliła.


W trakcie niedzielnej uroczystości Para Prezydencka – zgodnie z tradycją – nadając imię nowej odmianie tulipana, podlała go szampanem. Podczas swojego przemówienia Agata Kornhauser-Duda powiedziała, że to właśnie tulipany otrzymała od Andrzeja Dudy, kiedy się jej oświadczał.

Polecamy:

Mariupol. Ewakuacja cywilów z Azowstalu. „Zobaczyli piekło”

Ogromne manewry NATO w Polsce. Nie wolno publikować zdjęć w social mediach

Pierwsza Dama zapytana, czy kwiaty nazwane w niedzielę jej imieniem przypominają te, które dostała wówczas od męża powiedziała, że „to są trochę inne kwiaty od tych, które dostałam od Andrzeja”. – Od męża dostaję tulipany, które nie są strzępiaste, i które aż tak nie rozkwitają – dodała.

Pierwsza Para, zapytana jakie kwiaty - od teraz – będzie dostawała małżonka prezydenta. – Też już zapytałam o to męża – powiedziała Agata Kornhauser-Duda. Prezydent odpowiedział zagadkowo: zobaczymy.

"Zrobimy grządkę z tymi tulipanami"

– Mam nadzieję, że będziemy mogli wyhodować u nas w domu tego tulipana. W pałacu prezydenckim na pewno zrobimy grządkę z tymi tulipanami. Na pewno będzie przy nas – stwierdził prezydent Andrzej Duda.

Uroczystość nadania nowej odmianie tulipana imienia Agaty Kornhauser-Dudy odbyła się w niedzielę podczas 12. Międzynarodowych Targów Tulipanów w Chrzypsku Wielkim. Wydarzenie – zorganizowane po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią – przyciągnęło w niedzielę do miejscowości tłumy odwiedzających. Po oficjalnej ceremonii związanej z nadaniem imienia nowej odmianie tulipana, Para Prezydencka przez kilkadziesiąt minut rozmawiała z mieszkańcami i chętnie pozowała do wspólnych fotografii.

Zobacz galerię zdjęć:

Agata Kornhauser-Duda. Fot. PAP/Marek Zakrzewski
Agata Kornhauser-Duda. Fot. PAP/Marek Zakrzewski Agata Kornhauser-Duda. Fot. PAP/Marek Zakrzewski Agata Kornhauser-Duda. Fot. PAP/Marek Zakrzewski Agata Kornhauser-Duda. Fot. PAP/Marek Zakrzewski
Nowa odmiana tulipana: Agata Kornhauser-Duda

KW

Obejrzyj: Lewy z Bicepsem: Marek Magierowski, czarnym koniem wyborów prezydenckich?


Czytaj dalej:

Media: Gierasimow, szef Sztabu Generalnego rosyjskiej armii, ranny lub zabity pod Iziumem

„Rosjanie planowali zestrzelić samolot pasażerski i oskarżyć o to Ukrainę”

"Sześciopak", czyli jak wygląda zabezpieczenie infrastruktury krytycznej w Polsce

Wizyta przewodniczącej Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi w Ukrainie i w Polsce

Przemówienie Donalda Tuska w rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej

Lubię to! Skomentuj24 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości