Nawalny zabrał głos w sprawie decyzji Wielkiej Brytanii. Putin będzie wściekły

Nawalny twierdzi, że sankcje Wlk. Brytanii przynoszą efekty. foto:  By Alexei Navalny: IlyaIsaev (CC BY-SA 3.0).Vladimir Putin: The Presidential Press and Information Office (uploader: Roman Kubanskiy; CC BY 4.0).Сombination: krassotkin. - Alexei Navalny:
Nawalny twierdzi, że sankcje Wlk. Brytanii przynoszą efekty. foto: By Alexei Navalny: IlyaIsaev (CC BY-SA 3.0).Vladimir Putin: The Presidential Press and Information Office (uploader: Roman Kubanskiy; CC BY 4.0).Сombination: krassotkin. - Alexei Navalny:
Oficjalne media rosyjskie milczą o ostatnich sankcjach nałożonych przez Wielką Brytanię na otoczenie Putina, to pokazuje, jak słuszne było posunięcie władz w Londynie - oświadczył w poniedziałek lider rosyjskiej opozycji i więzień polityczny Kremla Aleksji Nawalny.

Nawalny: sankcje nałożone przez Wielką Brytanię działają

Indywidualne sankcje nałożone przez Wielką Brytanię w piątek na 12 osób z najbliższego otoczenia rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, w tym jego byłą żonę, Ludmiłę Putin i Alinę Kabajewą, uważaną za obecną partnerkę i matkę jego dzieci zostały całkowicie przemilczane przez kremlowskich propagandystów - napisał Nawalny na Twitterze.

"Właśnie to pokazuje, jak słuszne było posunięcie Wielkiej Brytanii, premier Boris Johnson i minister spraw zagranicznych Liz Truss działają teraz, pokazując niezwykłe przywództwo w reakcji na wojnę Putina na Ukrainie w ogóle, w szczególności zaś w kwestii sankcji" - skomentował rosyjski opozycjonista.


Nawalny podkreślił, że tego typu sankcje spotykają się z poparciem rosyjskich obywateli, którzy z zadowoleniem przyjęliby nawet bardziej radykalne kroki Zachodu.

Czytaj: 

Erdogan do Szwecji i Finlandii: Nie macie czego szukać w NATO, nie poprzemy wniosku

Premier Francji podał się do dymisji, jest już następca. Pierwsza taka nominacja od 30 lat

Oblała ambasadora Rosji i uciekła z Warszawy. Ukrainka tłumaczy, dlaczego to zrobiła

I właśnie dlatego działająca całą dobę machina propagandowa Kremla o tym milczy, bo rosyjska opinia publiczna skomentowałaby działania Londynu tak: "to słuszne, nie żal mi ich, postępujecie właściwie" - zaznaczył więziony przez Kreml polityk. Dodał, że odniesienie się rosyjskich mediów do posunięć Wielkiej Brytanii wywołałoby też słuszne pytania o to, jak to się stało, że partnerka Putina i jej rodzina są miliarderami, którzy na dodatek z jakichś powodów trzymają swoje fortuny na "wrogich terytoriach", czyli na Zachodzie.

Nawalny apeluje o kolejne sankcje 

Nawalny wezwał USA i Unię Europejską do przyjęcia sankcji podobnych do brytyjskich, a także nałożenia nowych ograniczeń, które byłyby "poważnym ciosem dla +partii wojny+ Putina". Dodał, że takie sankcje byłyby "wspierane przez większość obywateli Rosji".

Brytyjskie sankcje indywidualne nakładane w reakcji na agresję Rosji na Ukrainę objęły już ponad tysiąc osób. Obejmują zamrożenie aktywów, zakaz wjazdu i pobytu w Wielkiej Brytanii oraz ograniczenia dotyczące transportu, czyli zakaz lotu samolotów należących do osób objętych ograniczeniami, nawet jeśli nie znajdują się one na ich pokładzie. 

Zobacz: 

Polska ma być liderem w Europie. Chodzi jednak o niekorzystny wskaźnik

PO chciała sprzedać akcje Lotosu Rosjanom. Były szef spółki przyznaje: byłby to błąd

Oblała ambasadora Rosji i uciekła z Warszawy. Ukrainka tłumaczy, dlaczego to zrobiła

SW

Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka