Potężna awaria na Dworcu Centralnym, wszystko stoi. Perony pękają w szwach

Dworzec Centralny pęka w szwach. Dawid Solak/Twitter
Dworzec Centralny pęka w szwach. Dawid Solak/Twitter
Ogromne zamieszanie na Dworcu Centralnym w Warszawie. Pociągi mają gigantyczne opóźnienia, a na peronach czekają tłumy. Nie działa nawet portal pasażera. Wszystko z powodu awarii sieci trakcyjnej.

Awaria sieje spustoszenie, Dworzec Centralny w chaosie

Od ponad godziny na Dworcu Centralnym panuje chaos. Wiele pociągów nie może ruszyć, a perony pękają od tłumów pasażerów. Na stronie Kolei Mazowieckich pojawił się taki komunikat: 

"Utrudnienia w ruchu pociągów na linii średnicowej dalekobieżnej. Niektóre pociągi mogą być opóźnione, odwołane, kursujące w skróconej relacji, kursować inną trasą niż przewidziana w rozkładzie jazdy".

PKP PLK: Do północy mogą potrwać poważne utrudnienia

Służby techniczne pracują nad usunięciem awarii na sieci trakcyjnej linii kolejowej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną. Pociągi kursują na tym odcinku, część pociągów z linii dalekobieżnych jest kierowana na linię podmiejskie - przekazał PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowej.

Utrudnienia mogą potrwać do północy - zapowiedział.

W piątek wieczorem na sieci trakcyjnej linii kolejowej na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna doszło do awarii. W efekcie część pociągów dalekobieżnych została przekierowana na linie podmiejskie.

– Pociągi kursują. Zmiany, które są wprowadzone w kursowaniu pociągów wynikają z tego, że usterka jest na sieci trakcyjnej na jednym torze. Dlatego część pociągów dalekobieżnych jest prowadzona na linię podmiejską – powiedział PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PLK. – Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej przywrócić pełną przejezdność tego odcinka i przywrócić rozkładową jazdę pociągów – dodał.

Z powodu awarii zapadła decyzja o wprowadzeniu wzajemnego honorowania biletów na całym obszarze warszawskiego węzła kolejowego w obu strefach biletowych oraz biletów Kolei Mazowieckich w pojazdach Warszawskiego Transportu Publicznego w obu strefach biletowych.

Jak zaznaczył Karol Jakubowski, służby, które pracują na miejscu "zakończyły ważny etap prowadzonych prac, co pozwala precyzyjniej określić jak długo potrwają tam pracę". – Przywrócenie całkowitego ruchu na tym odcinku powinno nastąpić do północy w piątek. Na miejscu pracuje pociąg sieciowy – podkreślił.

SW

Czytaj też:

Lubię to! Skomentuj57 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka