Onet zawiesza znaną dziennikarkę. W tle pogłoski o romansie

Agnieszka Burzyńska, dziennikarka Onetu, wcześniej tygodnika "Wprost". Fot. Onet
Agnieszka Burzyńska, dziennikarka Onetu, wcześniej tygodnika "Wprost". Fot. Onet
Agnieszka Burzyńska dziennikarka działu politycznego "Fakt" została zawieszona w pracy przez naczelnych "Faktu" i "Onetu". W oświadczeniu wytłumaczono, że powodem jest "potencjalny konflikt interesów". Decyzja może być echem słów Pawła Kukiza w RMF FM, który mówił o pewnej dziennikarce, pozostającej w związku z politykiem opozycji.

– W związku z ostatnimi spekulacjami na temat potencjalnego konfliktu interesów red. Agnieszki Burzyńskiej związanego z jej pracą dziennikarską, zażądaliśmy od niej pełnej transparentności – czytamy w oświadczeniu "Onetu" i "Faktu". 

Bartosz Węglarczyk i Katarzyna Kozłowska w imieniu obu redakcji poinformowali  o zawieszeniu Burzyńskiej "we wszelkich działaniach dziennikarskich" do czasu wyjaśnienia wszystkich okoliczności. 


Związek z politykiem 

Dwa tygodniu temu gościem Roberta Mazurka w RMF FM był Paweł Kukiz. W pewnym momencie poseł, nie podając nazwisk, nazwał jedną z dziennikarek "praktykującą alkoholiczką", związaną prywatnie z politykiem opozycji.

Sytuację opisali również w tygodniku "Do Rzeczy" Cezary Gmyz i Piotr Gociek. W rubryce "Dwaj Panowie G" przedstawili taką oto historię:

– Wyobraźmy sobie: co by było, gdyby istniał taki kraj, w którym znana dziennikarka dużego portalu i dużej gazety, pozostająca w związku z pewnym politykiem (z którym robi też niezależne i dociekliwe wywiady), jeździła po mieście tym samym autem, które widnieje w oświadczeniu majątkowym tego polityka? Macie rację, to byłoby już tylko śmieszne. I nieostrożne, zatem niemożliwe. Gdyż wszyscy wiedzą, że ukrywający się kochankowie są przede wszystkim bardzo ostrożni. Dodając jednocześnie, że ten polityk "kiedyś heilował niemieckim funkcjonariuszom na lotnisku we Frankfurcie" - podali. 

MP

Czytaj dalej:Lubię to! Skomentuj41 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura