Gwiazda TVP wyróżniona przez Glińskiego. Czym jest Korpus Solidarności?

Ida Nowakowska otrzymała z rąk wicepremiera Piotra Glińskiego uroczystą nominację na Ambasadorkę Korpusu Solidarności. Źródło: idavictoria/Instagram
Ida Nowakowska otrzymała z rąk wicepremiera Piotra Glińskiego uroczystą nominację na Ambasadorkę Korpusu Solidarności. Źródło: idavictoria/Instagram
Prezenterka TVP i tancerka Ida Nowakowska otrzymała z rąk wicepremiera Piotra Glińskiego uroczystą nominację na Ambasadorkę Korpusu Solidarności. Gwiazda telewizji publicznej nie kryje swojego szczęścia, czym pochwaliła się fanom na swoim Instagramie.

Ida Nowakowska to jedna z większych gwiazd TVP, a według niektórych - "ulubienica" Jacka Kurskiego. Prezenterka zadebiutowała w telewizji publicznej w 2018 roku, gdy została prowadzącą programu "Bake Off Junior". Jej kariera w telewizji pod kierownictwem Kurskiego nabrała tempa w 2019 roku, gdy widzowie mogli ją zobaczyć w najbardziej popularnych programach TVP - jako jurorkę w "Dance, Dance, Dance" oraz prowadzącą "Pytanie na śniadanie" i "The Voice Kids". 

Wyjątkowy tytuł dla Idy Nowakowskiej 

Ida Nowakowska dzięki swojej pracy i zaangażowaniu społecznym w pomoc ofiarom wojny na Ukrainie otrzymała z rąk wicepremiera Piotra Glińskiego uroczystą nominację na Ambasadorkę Korpusu Solidarności. Uroczystości odbyły się w Belwederze.

Tancerka nie kryła, że jest bardzo szczęśliwa z wyróżnienia. Na swoim Instagramie opublikował post, w którym Dyrektorowi Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego Wojciechowi Kaczmarczykowi i wicepremierowi Piotrowi Glińskiemu. 


Nowa rola Idy Nowakowskiej 

Ambasador Korpusu Solidarności podejmuje działania na rzecz wolontariatu długoterminowego, którego celem jest wsparcie relacji między wolontariuszami, a placówkami korzystającymi z ich pomocy.

Jak możemy przeczytać na stronach rządowych, to miejsce dla "osób w różnym wieku, z różnych środowisk, dla tych którzy podzielają podobne wartość takie jak solidarność, szacunek, dobro wspólne, uczciwość i kierują się umacnianiem solidarności międzyludzkiej". Ambasadorami w Korpusie jest wielu dziennikarzy i artystów m.in. podróżnik i działacz społeczny Jan Mela, czy też polski wokalista muzyki reggae Dariusz "Maleo" Malejonek. 

MP

Czytaj dalej: Lubię to! Skomentuj21 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura