Polska nadrabia braki po czołgach wysłanych na Ukrainę. Kupi Abramsy od USA

Minister obrony narodowej poinformował, że Polska kupi 116 używanych czołgów Abrams od armii Stanów Zjednoczonych. Źródło: picryl.com
Minister obrony narodowej poinformował, że Polska kupi 116 używanych czołgów Abrams od armii Stanów Zjednoczonych. Źródło: picryl.com
Minister obrony narodowej poinformował, że Polska kupi 116 używanych czołgów Abrams od armii Stanów Zjednoczonych. Umowa z administracją USA została już uzgodniona.

Polska kupi kolejne Abramsy od USA

Według Informacyjnej Agencji Radiowej pierwsze dostawy używanych Abramsów powinny rozpocząć się na początku przyszłego roku. Maszyny - jak podała agencja - będą uzupełnieniem braków, które powstały po tym, gdy nasz kraj przekazał ukraińskiej armii czołgi T-72. W ramach dostaw uzbrojenia na Ukrainę trafiło ponad 240 zmodyfikowanych pojazdów.

250 czołgów Abrams 

Na początku kwietnia szef MON ogłosił zakup 250 nowych czołgów Abrams. Ich koszt wyniesie około 4,7 mld dol. - To bardzo ważne wzmocnienie. Tak jak zapowiadałem czołgi Abrams trafią do 18. Dywizji Zmechanizowanej, do Żelaznej Dywizji. Czołgi będą operowały na wschód od Wisły - mówił Błaszczak.

Minister zaznaczył, że ich zadaniem będzie odstraszanie ewentualnego agresora. - Wszyscy mamy świadomość tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą - wskazał wicepremier.

- W sumie w Wojsku Polskim będzie 366 czołgów, to znacząco wzmocni zdolności obronne Wojska Polskiego - powiedział szef MON.

MP

Czytaj dalej:


Lubię to! Skomentuj77 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo