Materna został zwolniony z "Newsweeka". Po odejściu nie zabrakło uszczypliwości

Krzysztof Materna pożegnał się z czytelnikami "Newsweeka". Źródło: Facebook/Krzysztof Materna
Krzysztof Materna pożegnał się z czytelnikami "Newsweeka". Źródło: Facebook/Krzysztof Materna
Krzysztof Materna w lipcu pożegnał się z redakcją "Newsweek Polska". Felietonista do tej pory nie mówił nic o kulisach odejścia. Teraz postanowił o tym opowiedzieć, w jego wpisie nie zabrakło również małej uszczypliwości wobec nowego redaktora naczelnego Tomasza Sekielskiego.

Zmiany w "Newsweeku"

W redakcji "Newsweek Polska" jakiś czas temu nastąpiły duże zmiany. Mianowicie, w związku z aferą o rzekomym mobingu byłego redaktora naczelnego Tomasza Lisa, jego funkcję przejął Tomasz Sekielski. 

Chwilę po objęciu funkcji redaktora naczelnego przez Tomasza Sekielskiego z redakcją pożegnał się Manuela Gretkowska oraz wspomniany Krzysztof Materna. 

– Zbigniew Hołdys, Krzysztof Varga i Henryk Sawka w dalszym ciągu będą współpracować z "Newsweekiem". Na razie nie ma planów zastąpienia Krzysztofa Materny i Manueli Gretkowskiej nowymi felietonistami – mówił wówczas Sekielski. 

Felietonista Krzysztof Materna jednak nie komentował decyzji nowego redaktora naczelnego, aż do teraz. 

Materna żegna się z czytelnikami i rzuca kąśliwą uwagę Sekielskiemu 

"Szanowni Państwo, nie jest już żadną tajemnicą, że po 10 latach cotygodniowego felietonu Newsweek zrezygnował ze mnie jako felietonisty. Jestem daleki od analizowania przyczyn tej decyzji Redaktora Naczelnego, Pana Tomasza Sekielskiego. Każdy redaktor naczelny ma prawo układania sobie zawartości pisma według własnego uznania. Niestety, nie otrzymałem od redakcji szansy na pożegnanie się z moimi czytelnikami w Newsweeku, nad czym ubolewam, bo jestem wychowany w innej kulturze pożegnań. Chciałbym w związku z tym serdecznie podziękować moim czytelnikom, od których otrzymałem wiele dowodów sympatii. Chciałbym też przeprosić tych wszystkich, którzy nie rozumieli o czym piszę" – podziękował czytelnikom Krzysztof Materna. 

Jednak to nie był koniec wpisu felietonisty. Materna postanowił również rzucić kąśliwą uwagę w stronę redaktora naczelnego "Newsweeka" Tomasz Sekielskiego. "Oczywiście nie jest to ich wina, tylko moja. Jeżeli przyjdzie kiedyś w moim życiu taki moment, że będę zwalniał Redaktora Sekielskiego, to oczywiście dostanie on możliwość pożegnania się ze swoimi sympatykami. Tym wszystkim, których przywiązałem do moich refleksji na temat codzienności, przyrzekam, że po urlopie będę zamieszczał mój cotygodniowy felieton, a gdzie to będzie i o której godzinie, zawiadomię osobnym komunikatem. Wszystkich pozdrawiam, a Redakcji Newsweeka życzę sukcesów na nowej drodze życia".

Tomasz Lis odpowiada na wpis

Na pożegnanie Krzysztofa Materny zareagował były już redaktor naczelny Tomasz Lis. W swoim wpisie na Twitterze zasugerował, że z Materną i Gretkowską spotkają się "wkrótce", jednak nie rozwinął tego wątku. 

"Nie ja w tym momencie powinienem to robić, ale bardzo dziękuję Krzysztofowi Maternie za pisanie 10 lat do Newsweeka. Manueli Gretkowskiej też serdeczne dzięki za nasz kilkumiesięczny tygodnikowy romans. Obojgu mówię - do zobaczenia wkrótce" – napisał Lis. 

MP 

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj58 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura