Koniec pewnej ery. Zmiana na szczycie w Ringier Axel Springer Polska

Mark Dekan wraz z żoną. fot. Piotr Nowak/PAP
Mark Dekan wraz z żoną. fot. Piotr Nowak/PAP
Mark Dekan nie będzie już prezesem Ringier Axel Springer Polska. 1 września 2022 roku wiceprezes Aleksander Kutela obejmie stanowisko prezesa spółki.

Mark Dekan, obecnie pełniący funkcję CEO Ringier Axel Springer Polska, zostanie mianowany COO amerykańskiej POLITICO Media Group, wchodzącej w skład Axel Springer SE.

Aleksander Kutela nowym prezes Ringier Axel Springer Polska

Marc Walder, CEO Ringier uważa, że Aleksander Kutela wyniesie spółkę na kolejny poziom.

– Unikalne doświadczenie Aleksandra Kuteli i doskonała znajomość rynku przyczynią się do dalszego rozwoju i wzmacniania pozycji Ringier Axel Springer w Polsce. Wraz z wyjątkowym zespołem będzie dalej budował silne marki medialne i usługi cyfrowe. Serdecznie dziękuję Markowi Dekanowi za jego doskonałą pracę nad rozwojem Ringier Axel Springer w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej i życzę mu wszystkiego najlepszego w jego nowych przedsięwzięciach – mówi Walder.

Pełniący obecnie funkcję Wiceprezesa Ringier Axel Springer Polska Aleksander Kutela rolę prezesa przejmie we wrześniu 2022 roku. Kutela posiada bogate doświadczenie na rynku mediowym. W latach 2000-2015 pełnił funkcję Prezesa HBO Polska, a w 2007 roku dodatkowo objął stanowisko Senior Vice President HBO Europe. Zbudował pozycję HBO jako jednej z najsilniejszych marek telewizyjnych w Polsce i Europie z sukcesem rozwijając zarówno model płatnej telewizji, jak i usługi SVOD. W 2015 roku dołączył do Ringier Axel Springer Polska jako Prezes Zarządu Grupy Onet. W 2018 roku objął rolę COO Ringier Axel Springer Media.

W nowej roli Aleksander Kutela będzie odpowiadał za umacnianie pozycji Ringier Axel Springer na rynku oraz za dalsze rozwijanie obszarów mediów i usług cyfrowych.

Mark Dekan nie będzie już prezesem RASP. Wcześniej zachęcał do popierania Donalda Tuska 

Mark Dekan dał się poznać jako szef koncernu, który wspierał Donalda Tuska i zachęcał do krytyki polskiego rządu za brak poparcia lidera PO na stanowisko szefa Rady Europejskiej. W 2017 roku polski rząd jako jedyny nie wyraził zgody dla tej kandydatury - słynne "27:1".

Mark Dekan objął stanowisko prezesa Ringier Axel Spriner Polska w 2014 roku. Odpowiadał za joint venture Ringier i Axel Springer na polskim rynku.

SW

Czytaj dalej: 
Lubię to! Skomentuj26 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura