"Thank you, USA", czyli tweet Sikorskiego. Tusk tym razem oszczędny w słowach

Donald Tusk i Radek Sikorski prowadzili politykę "polsko-rosyjskiego resetu". Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Donald Tusk i Radek Sikorski prowadzili politykę "polsko-rosyjskiego resetu". Fot. PAP/Bartłomiej Zborowski
Donald Tusk na konferencji prasowej w Białobrzegach komentując tweet b. szefa MSZ o uszkodzeniach gazociągów Nord Stream wyraził przekonanie, że po rozmowie z nim Sikorski będzie się wystrzegał podobnych wpisów.

Tusk o tweecie Sikorskiego

– Sikorski dobrze zdaje sobie sprawę, że popisał się niepotrzebną ekstrawagancją. Ten wpis nie był ani mądry, ani potrzebny, ani odpowiedzialny – powiedział w piątek w Białobrzegach szef PO.

Polecamy:

Morawiecki wypomina Tuskowi sprawę Sikorskiego: "To gorzej niż zdrada, to głupota"

Jarosław Kaczyński skomentował tweet Sikorskiego. Użył słynnego cytatu

Dodał, że nie należy robić "wielkiej polityki z ewidentnego błędu i chęci zwrócenia na siebie uwagi". – Źle się stało, Sikorski wie, że źle się stało, zna moją opinie na ten temat i mam wrażenie, że po naszej rozmowie będzie się bardzo konsekwentnie wystrzegał tego typu ekstrawagancji – powiedział były premier.

Afera wokół tweeta Sikorskiego

W sobotę poseł Solidarnej Polski Jacek Ozdoba oświadczył, że Solidarna Polska oczekuje, że szef PO Donald Tusk natychmiast wyrzuci Radosława Sikorskiego, którego tweet w sprawie awarii gazociągu Nord Stream został wykorzystany przez rosyjską propagandę.

Sam Sikorski w kolejnym wpisie wyjaśnił, że cieszy go, iż "Nord Stream, który zwalczały wszystkie polskie rządy od 20 lat, jest w 3/4 sparaliżowany". "To dobre dla Polski. Oby duńskie śledztwo ustaliło sprawców" - napisał. "Robocze hipotezy o tym, kto miał motyw i zdolność, aby to zrobić, stawiam naturalnie tylko we własnym imieniu" - podkreślił.

"Funkcja rosyjskiej dezinformacji"

Rzecznik Departamentu Stanu Ned Price oświadczył w środę, że "idea, że USA stały za wybuchami gazociągów Nord Stream, jest niedorzeczna i nie jest niczym więcej, niż funkcją rosyjskiej dezinformacji". Wpis Sikorskiego, wykorzystany przez rosyjską propagandę, w czwartek został usunięty z Twittera.

Od poniedziałku w okolicach Bornholmu doszło do kilku uszkodzeń bałtyckich gazociągów Nord Stream 2 i Nord Stream 1 i wycieku gazu. Stacje sejsmologiczne Danii, Szwecji, Polski i Niemiec zarejestrowały wstrząsy wskazujące na podwodne eksplozje.

KW 

Czytaj dalej:

"PO i Sikorski jako szef MSZ prowadzili politykę prorosyjską, bo taką prowadziły Niemcy"

Awantura o Sikorskiego. Giertych próbuje bronić ważnego polityka Platformy Obywatelskiej

Premier przejechał się po Sikorskim. "To koniec mitu pana jako dyplomaty"

Tweet Sikorskiego posłużył Rosjanom na ważnym posiedzeniu ONZ. „Ujawniał zbyt wiele”

Ziobro: Sikorski skasował wpis, dopiero gdy Departament Stanu USA potępił takie zachowanie

Lubię to! Skomentuj70 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka