Tarnów: Policjanci dostali zgłoszenie. Gdy wtargnęli do lokalu, ugięły się pod nimi kolana

W jednym z mieszkań bloku przy ul. Ablewicza w Tarnowie policjanci odkryli zwłoki 40-letniego mężczyzny. fot. PAP
W jednym z mieszkań bloku przy ul. Ablewicza w Tarnowie policjanci odkryli zwłoki 40-letniego mężczyzny. fot. PAP
W jednym z mieszkań bloku przy ul. Ablewicza w Tarnowie policjanci odkryli zwłoki 40-letniego mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna zmarł nawet ok. dwóch lat temu - poinformował w niedzielę rzecznik prasowy tarnowskiej policji aspirant sztabowy Paweł Klimek.

Tarnów. Znaleziono zwłoki mężczyzny 

Dzielnicowy zapukał do drzwi mieszkania po tym, jak zaginięcie 40-letniego mężczyzny zgłosiła jedna z osób z rodziny. Gdy nikt nie otworzył drzwi, policjanci wezwali do pomocy strażaków. Ostatecznie udało się policji dostać do mieszkania przez uchylone okno. Tu stróże porządku natrafili na makabryczne znalezisko. Odnaleźli częściowo zmumifikowane zwłoki, których stan wskazywał na to, że mężczyzna zmarł nawet około dwóch lat temu.

Stan zwłok był na tyle zły, że policjanci nie byli w stanie stwierdzić tożsamości mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że jest to 40-latek, którego zaginięcie zgłosiła w komisariacie policji Tarnów Centrum siostra. Przy ofierze znaleziono dokumenty, które na to wskazują. Ostatecznie jednak tożsamość mężczyzny potwierdzą dopiero wyniki badań DNA.

Ciało mogło leżeć około dwóch lat

Z ustaleń policji wynika, że ostatni raz 40-letni tarnowianin był widziany przez rodzinę i sąsiadów na przełomie 2019 i 2020 r. Zagadką pozostaje, dlaczego nikt tak długo nie zgłaszał jego zaginięcia i nie zorientował się, że mężczyzna już od tak dawna nie żyje. Tarnowska policja wszczęła już dochodzenie w tej sprawie. Dochodzenie ma przynieść także odpowiedź na pytanie, co było przyczyną śmierci mężczyzny. Jak powiedział aspirant sztabowy Paweł Klimek, wstępnie wykluczono udział osób trzecich.

MP

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo