I Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Źródło: EKSiT
I Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Źródło: EKSiT

I Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Co ze sportem i turystyką w czasie wojny?

Redakcja Redakcja Europejski Kongres Sportu i Turystyki Obserwuj temat Obserwuj notkę 0
W czwartek w Zakopanem zakończył się I Europejski Kongres Sportu i Turystyki. Rzeczniczka kongresu, była piłkarka ręczna Iwona Niedźwiedź przyznała, że ten kongres był "ogromnym źródłem informacji, wiedzy i materiału do analizy".

I Europejski Kongres Sportu i Turystyki 

I Europejski Kongres Sportu i Turystyki w Zakopanem trwał trzy dni. Podczas wydarzenia przedstawiciele środowiska sportowego oraz turystyki, biznesu i samorządu dyskutowali o kierunkach rozwoju sportu i turystyki w Polsce i na świecie.

Innowacje w sporcie, wyzwania stojące przed sportem zawodowym i pieniądze, turystyka po pandemii, organizacja wydarzeń sportowych, rekreacja i sport masowy oraz sport bez barier to tylko niektóre z tematów, które ponad stu prelegentów poruszyło w kilkudziesięciu panelach tematycznych.

Rzeczniczka Europejskiego Kongresu Sportu i Turystyki Iwona Niedźwiedź w rozmowie z Salon24:


Niedźwiedź: ogromne źródło wiedzy, informacji i materiału do analizy 

Rzeczniczka kongresu Iwona Niedźwiedź był pytana w rozmowie z PAP o to, jak jej zdaniem przebiegł I Europejski Kongres Sportu i Turystyki. 

"Zawsze pierwszy raz jest trudny. Na pewno nie ustrzegliśmy się błędów, ale przy tak wielkiej imprezie, z tak wielką liczbą prelegentów, zakładaliśmy, że wpadki będą. Najważniejsze, że gasiliśmy pożary na bieżąco i w ekspresowym tempie" – podkreśliła rzeczniczka kongresu.

"Ten kongres to dla nas ogromne źródło informacji, wiedzy i materiału do analizy, ale także do tego, żeby przy drugiej edycji, jeśli się ona pojawi, popełniać jeszcze mniej błędów" – dodała Niedźwiedź.

W panelach dyskusyjnych, poza działaczami, sportowcami i ekspertami, czynny udział wziął także minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk. Podczas Gali Ambasadorów Sportu, która odbyła się w środę, przemówienie wygłosił prezydent Andrzej Duda, który objął kongres honorowym patronatem.

MP

Czytaj dalej: 


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Sport