Zapytano Polaków, za których rządów żyło im się lepiej. Źródło: flickr.com
Zapytano Polaków, za których rządów żyło im się lepiej. Źródło: flickr.com

Zapytali Polaków, kiedy lepiej się żyło. Zaskoczeni?

Redakcja Redakcja Sondaż Obserwuj temat Obserwuj notkę 147
Blisko 34 proc. Polaków uważa, że żyje im się lepiej za rządów partii PiS, mimo inflacji i kryzysu energetycznego z powodu wojny na Ukrainie – wynika z najnowszego sondażu United Surveys dla "Wirtualnej Polski". Co ciekawe, wśród wyborców opozycji również znalazły się osoby, które uważają, że aktualnie żyje im się lepiej, niż za czasów Donalda Tuska u steru władzy.

Rok przed wyborami parlamentarnymi "Wirtualna Polska" zleciła sondaż, w którym zapytano respondentów, kiedy żyło im się dostatniej: za rządów Mateusz Morawieckiego i PiS, czy za rządów Tuska, a więc koalicji PO-PSL.

Za rządów PiS Polakom żyje się lepiej 

A zatem 33,7 proc. respondentów uważa, że obecnie za rządów Zjednoczonej Prawicy żyje się im lepiej. Z kolei 30,2 proc. pytanych twierdzi, że korzystniej było za czasów koalicji PO-PSL. 

"22,8 proc. ankietowanych nie dostrzega różnicy. Wskazali oni odpowiedź "żyje się dokładnie tak samo" – podaje WP. Tylko 13,3 proc. badanych nie potrafiło odpowiedzieć na powyższe pytanie.

Wyborcy opozycji również wskazują na PiS

Dużą rolę w tego typu odpowiedziach odgrywają poglądy polityczne. Z sondażu wynika, że aż 97 proc. wyborców PiS dobrze ocenia działania rządów Morawieckiego i PiS, nikt nie uważa, że w Polsce dostatniej żyło się za czasów koalicji PO-PSL. Podobnie było w przypadku odpowiedzi "żyje się dokładnie tak samo". Jedynie 3 proc. respondentów w tej grupie nie potrafiło odpowiedzieć na pytanie. 

Nieco inaczej z wyborcami opozycji. Mimo, że 51 proc. respondentów stwierdziło, że za rządów PO-PSL żyło im się lepiej, to aż 26 proc. wskazało, iż "żyje się dokładnie tak samo". Znaleźli się również tacy wyborcy opozycji, którzy uważają, że wraz z objęciem władzy przez partię Jarosława Kaczyńskiego poprawił im się byt – to 4 proc. badanych. Ciekawostka: aż 19 proc. w tej respondentów w tej grupie nie potrafiło odpowiedzieć na postawione pytanie. 

MP

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj147 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka