Brutalne zabójstwo 26-latki. 5-letnia dziewczynka porwana, uruchomiono Child Alert

Policja poszukuje 5-letniej Mii z Oświęcimia.
Policja poszukuje 5-letniej Mii z Oświęcimia.
Policjanci poszukują pięcioletniej dziewczynki z Oświęcimia, uprowadzonej przez obywatela Norwegii. Uruchomiono system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku Child Alert. Wcześniej znaleziono ciało matki dziecka. Dziewczynkę udało się odnaleźć.

Child Alert odwołany

Poszukiwana pięcioletnia dziewczynka Mia z Oświęcimia została odnaleziona cała i zdrowia w Danii. Pojazd, w którym się znajdowała został zatrzymany przez duńskich funkcjonariuszy - podała Policja na Twitterze.

W sobotę wieczorem policja ogłosiła system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku Child Alert w związku z poszukiwaniem pięcioletniej dziewczynki z Oświęcimia, uprowadzonej przez obywatela Norwegii.

"Child Alert odwołany! Dziewczynka cała i zdrowa została odnaleziona. Dzięki informacjom przekazanym przez polską policję pojazd, w którym znajdowała się Mia został zatrzymany w Danii przez duńskich funkcjonariuszy. Dziękujemy za współpracę i szybkie przekazywanie komunikatu" - poinformowała Policja na Twitterze w sobotę po godzinie 23.00.


W alercie podano, że dziewczynka ma 134 cm wzrostu i rude włosy. "Miejsce zaginięcia: Oświęcim. Uprowadzona przez ob. Norwegii, podejrzewanego o dokonanie zabójstwa matki dziecka. Sprawca może poruszać się pojazdem marki VW Up ko. białego nr rej. KOS6356A" - przekazano.

Zwłoki 26-letniej kobiety w mieszkaniu

Policja otrzymała w sobotę powiadomienie o odnalezieniu zwłok 26-letniej kobiety w jej mieszkaniu w Oświęcimiu (Małopolskie). Obrażenia na ciele wskazywały, że do śmierci mogły się przyczynić osoby trzecie.

"Ciało kobiety znalazł jej ojciec" - powiedział PAP rzecznik prasowy małopolskiej policji Sebastian Gleń. Zgłoszenie w tej sprawie policja otrzymała po godz. 16. Policja nie potwierdziła, że chodzi o zabójstwo, choć rany cięte na ciele mogą wskazywać na udział osób trzecich.

Według portalu oswiecim.naszemiasto.pl, partnerem 26-latki jest 25-letni obywatel Norwegii Ingebright G., który prawdopodobnie zabrał ze sobą ich pięcioletnią córkę. Trwają poszukiwania dziewczynki oraz mężczyzny.

Co to jest Child Alert?

Podstawowym założeniem Child Alertu jest jak najszybsze zawiadomienie o zaginięciu dziecka jak największej liczby osób, co ma umożliwić natychmiastowe społeczne zaangażowanie w poszukiwania.

Po raz pierwszy tego typu system uruchomiono w 1996 roku w Stanach Zjednoczonych podczas poszukiwań dziewięcioletniej Amber Hagerman, która została uprowadzona, a następnie brutalnie zamordowana przez porywacza. W poszukiwania Amber zaangażowała się wówczas cała społeczność stanu Teksas, z którego pochodziła dziewczynka. Ta tragiczna historia stała się przyczynkiem do stworzenia programu o koncepcji ogólnospołecznego alarmu, uruchamianego w przypadkach zaginięć dzieci, w stosunku do których istnieje podejrzenie, że ich życie może być zagrożone.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo