Edward Miszczak dyrektorem programowym Polsatu. Źródło: TVN, Polsat
Edward Miszczak dyrektorem programowym Polsatu. Źródło: TVN, Polsat

Miszczak oficjalnie dyrektorem programowym Polsatu. Wiemy, kiedy zacznie nową pracę

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 16
Edward Miszczak 16 stycznia 2023 roku dołączy do Telewizji Polsat i obejmie stanowiska wiceprezesa zarządu oraz dyrektora programowego – poinformowała spółka w oficjalnym komunikacie. Nina Terentiew natomiast wejdzie w skład rady nadzorczej Telewizji Polsat.

Miszczak zaczyna pracę w Polsacie 

Informacja, że Edward Miszczak zasili szeregi Polsatu pojawiała się już w mediach na początku listopada. W czwartek spółka oficjalnie podała, że były dyrektor programowy TVN będzie pełnił tą samą funkcję w Telewizji Polsat. Dodatkowo Miszczak obejmie również stanowisko wiceprezesa zarządu spółki. 

Miszczak aktualnie przebywa na okresowym zakazie pracy u konkurencji, który trwa około pół roku.

"Nina Terentiew, która obecnie jest dyrektorem programowym i członkiem zarządu, zakończy pełnienie tych funkcji i wejdzie w skład rady nadzorczej Telewizji Polsat" – czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że Terentiew do Polsatu dołączyła w 2006 r., a dyrektor programową została w 2007 r. Wcześniej pracowała w TVP2.

Odejście z TVN i oczekiwanie na Miszczaka w Polsacie 

Oficjalna informacja o odejściu Edwarda Miszczaka z TVN pojawiła się na początku czerwca. 

— W życiu każdego przychodzi taki moment, że mimo sukcesów odczuwa się potrzebę zmiany. Dlatego podjąłem decyzję o odejściu, ale ludzie i to wyjątkowe miejsce zawsze będą w moim sercu – komentował wówczas były dyrektor programowy TVN. 

Jak informował na początku listopada portal wirtualnemedia.pl, Telewizja Polsat wstrzymywała większość ć decyzji programowych na głównej antenie dotyczących wiosennej ramówki 2023 roku, ponieważ czekała na byłego dyrektora programowego TVN, który ma mieć wpływ na układ wiosennej ramówki.

 – W tej chwili wszystkie kluczowe decyzje programowe są wstrzymane, bo – jak to jest tłumaczone – nie wiadomo, kto będzie decydował po Nowym Roku – mówiła w rozmowie z Press.pl jedna z osób znających kulisy sprawy.

Kariera Edwarda Miszczaka i słynne słowa o lemingach

Edward Miszczak pracą zawodową zaczynał w Radiu Kraków. Następnie współtworzył RMF FM. W 1998 roku objął funkcję dyrektora programowego TVN. Miszczak był odpowiedzialny za flagowy kanał grupy, połączone portfolio rozrywkowych kanałów tematycznych i naziemnych oraz za produkcję treści programowych. W TVN pozostał do 2022 roku. W 2012 roku w wywiadzie dla "Wprost" Miszczak wywołał niemałą kontrowersję w mediach, ujawniając Magdalenie Rigamonti, dlaczego stacja rozstała się z satyrykiem Szymonem Majewskim. 

- On się sprawdzał, kiedy emocje leżały na ulicach. A lemingi nie chcą, żeby się specjalnie śmiano z Platformy Obywatelskiej - tłumaczył. Przy okazji, wyjawił swoje postrzeganie dwóch największych partii politycznych w kraju. - Wiem, że powinna być partia, jak PO, która pcha nas ku Europie. Ale jest też miejsce dla PiS, który pamięta, dba o tradycje, historię. Mam rozdartą naturę - zapewniał. - (...) wyborcy PO to są jednocześnie wyborcy TVN - dodawał. 

MP

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura