Smutna wiadomość dla fanów "Star Treka". Kirstie Alley nie żyje

Kirstie Alley nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 71-
Kirstie Alley nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 71-
W poniedziałek, w wieku 71 lat zmarła amerykańska aktorka Kirstie Alley. Popularność przyniosły jej role m. in. w "Star Treku", "Zdrówko" czy "Północ-Południe". U kobiety niedawno wykryto nowotwór.

Kirstie Alley nie żyje

Informację o śmierci Kirstie Alley zamieszczono na jej profilu na Twitterze.

— Do wszystkich naszych przyjaciół na świecie. Ze smutkiem informujemy, że nasza niesamowita i kochająca mama odeszła po walce z niedawno odkrytym nowotworem — czytamy.

— Otoczona przez najbliższą rodzinę, walczyła z wielką siłą, pozostawiając nam pewność co do jej niekończącej się radości z życia i wszelkich przygód, które ją czekają. Chociaż była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niesamowitą mamą i babcią — napisały dzieci aktorki.

— Jesteśmy wdzięczni niesamowitemu zespołowi lekarzy i pielęgniarek z Moffitt Cancer Center za ich opiekę. Radość i pasja naszej matki do życia, jej dzieci, wnuków i wielu zwierząt, nie wspominając o jej wiecznej radości tworzenia, były niezrównane i pozostawiają nas zainspirowanych, by żyć pełnią życia, tak jak ona to robiła — czytamy.

— Dziękujemy za waszą miłość i modlitwy oraz prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie — piszą Lillie i True Parker, dzieci aktorki.

John Travolta żegna Kirstie Alley

Kirstie Alley pożegnał też jej wieloletni przyjaciel i sceniczny partner John Travolta.

— Relacja z Kirstie była jedną z najbardziej wyjątkowych, jakie kiedykolwiek miałem — pisze aktor. — Kocham cię Kirstie. Wiem, że jeszcze się zobaczymy — napisał na Instagramie.

Najważniejsze role Kirstie Alley

Aktorka zasłynęła rolą w sitcomie "Zdrówko", gdzie w latach 1987-1993 występowała jako Rebecca Howe. Za tę rolę otrzymała nagrody Emmy i Złotego Globu. Kolejną nagrodę Emmy otrzymała za kreację w komedii "I kto to mówi" z 1989 roku. Alley występowała też w "Dancing with the Stars" i "The Masked Singer".

U aktorki niedawno wykryto nowotwór. Zmarła w poniedziałek w Los Angeles.

RB

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura