Kaczyński na jednym spotkaniu uderzył w Onet, TVN i Tuska. Szef PiS nie gryzł się w język

Jarosław Kaczyński, Donald Tusk.. Fot. PAP/Adam Warżawa / Canva
Jarosław Kaczyński, Donald Tusk.. Fot. PAP/Adam Warżawa / Canva
Jeszcze jedne wybory to może nie, ale jeśli Donald Tusk dotrwałby do jeszcze kolejnych wyborów, to już pewnie się przedstawi jako kobieta - żartował Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Chojnic (woj. pomorskie). Prezes PiS krytycznie wypowiedział się również na temat Onetu i TVN.

Kaczyński atakuje Tuska. Poszło o korektę płci

W czwartek podczas spotkania z mieszkańcami Chojnic prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do operacji korekty płci.

Polecamy:

Ocenił, że w Polsce nastąpił wzrost osób, które „nagle sobie uświadamiają, przynajmniej tak twierdzą, że są kimś innym, w sensie biologicznym”. Dodał, ze „różnica między kobietami i mężczyznami jest już w genach i jest oczywista, jest bardzo duża”.

Przekazał, że choć w Polsce widać ten wzrost, to w wielu zachodnich państwach jest on dużo większy. – To się zaczyna rozprzestrzeniać jak epidemia. To jest oczywiście moda, to jest bzdura, to jest niszczenie społeczeństwa, dlatego chcemy się temu przeciwstawić. Chcemy się przeciwstawić tej rewolucji – zwrócił się do obecnych na spotkaniu.

– Nie chcę nadmiernie żartować, bo niektórzy mnie za to krytykują, ale mogę państwu powiedzieć, jeszcze jedne wybory to może nie, ale jeśli [Donald] Tusk dotrwałby do jeszcze kolejnych, to już pewnie się przedstawi jako kobieta – żartował prezes PiS.

Kaczyński cytuje Orbana. Premier Węgier chwalił polski rząd

Jarosław Kaczyński przywołał w Chojnicach rozmowę premiera Węgier Viktora Orbana z szefem polskiego rządu. – Otóż on powiedział pewnego dnia naszemu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu taką rzecz, że mianowicie: „gdybym ja tyle zrobił dla Węgrów, co wyście zrobili dla Polaków, to miałbym 70 procent poparcia”, a w ostatnich wyborach miał tylko 53 – powiedział Kaczyński.

– Możecie państwo zapytać dlaczego? To Polacy są jacyś gorsi od Węgrów? Nie doceniają tego? Otóż nie. On [premier Węgier - red.] po prostu ma także przewagę w mediach – podkreślił Kaczyński.

"Coś muszę dobrego o Tusku powiedzieć"

– Oczywiście są media opozycyjne i to silne, jest też silna i agresywna opozycja, która skądinąd prowadziła politykę jeszcze gorszą może nawet niż [Donald] Tusk – dodał. – Coś muszę powiedzieć dobrego o Tusku – żartował.

Jak mówił prezes PiS, „tam już wszystko, nawet lotnisko w Budapeszcie zostało Rosjanom sprzedane, ale nie przez Orbana, tylko przez jego poprzednika”. – Tam jest inna sytuacja w mediach – mówił polityk PiS.

TVN i Onet "robią ludziom wodę z mózgu"

– Dzisiaj media z TVN i Onetem na czele, ale nie tylko one, robią po prostu ludziom wodę z mózgu – stwierdził Kaczyński. – Po prostu opisują państwo, którego nie ma. Twierdzą, że w Polsce prześladowaną grupą są oni, chociaż prześladowani jesteśmy my – dodał.

– Wszyscy, łącznie ze mną, z naszej strony dostają jakieś wyroki, tamci mogą nie wiem, co zrobić, chyba nawet, gdyby niemowlaka utopili to też by ich uniewinniono – ocenił prezes PiS; przyznał jednocześnie, że to straszne porównanie. 

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj173 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka