Związkowcy z TVP chcą podwyżki. Niebagatelna kwota

Siedziba Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Fot. PAP/Rafał Guz
Siedziba Telewizji Polskiej przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Fot. PAP/Rafał Guz
Związek Zawodowy Pracowników Twórczych i Technicznych TVP Wizja oraz Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Radia i Telewizji chcą podwyżki pensji. Powołują się między innymi na 2,7 mld zł, które TVP i Polskie Radio mają dostać z budżetu państwa.

Związkowcy z TVP chcą podwyżki

Związkowcy z TVP w skierowanym w zeszłym tygodniu do władz Telewizji Polskiej piśmie proszą o powrót do rozmów w sprawie regulacji wynagrodzeń w 2023 roku „w związku z rozpoczętym nowym rokiem i dalszym ciągu rosnącymi kosztami utrzymania” - napisali przedstawiciele związków zawodowych do władz TVP w liście cytowanym przez Wirtualne Media. 

Polecamy:

Związkowcy chcą podniesienia wynagrodzenia zasadniczego o 1.000 złotych wszystkim pracownikom zatrudnionym na umowę o pracę.

Związki zawodowe z TVP mówią o inflacji

Związkowcy z Telewizji Polskiej jako przyczynę wskazują inflację. Zwrócili też uwagę, że zgodnie w ustawą budżetową w 2023 roku Telewizja Polska i Polskie Radio mają dostać z budżetu państwa 2,7 miliarda złotych, o około 0,7 miliarda więcej niż w 2022 roku.

„Mamy nadzieję, że dobrą wolą Zarządu jest sukcesywny wzrost wynagrodzeń Pracowników Spółki, szczególnie tych z dużym stażem pracy i najniżej uposażonych. Uważamy też, że przyznane Spółce środki wystarczą też na ten cel, gdyż to dzięki wszystkim Pracownikom Spółki można realizować konkretne zadania misji publicznej” - piszą związkowcy.

Zamiast podwyżki - nagrody

Pod koniec ub.r. władze TVP odmówiły żądaniom związków zawodowych, żeby wypłacić wszystkim pracownikom po 1 tys. zł brutto świadczenia na Boże Narodzenie i wprowadzić podwyżkę inflacyjną, waloryzowaną co kwartał. 

W listopadzie 2022 roku TVP wypłaciło wszystkim pracownikom jednorazową nagrodę z okazji swojego 70-lecia - w zależności od stażu pracy w TVP każda zatrudniona osoba dostała 500 złotych, 1,2 lub 2 tysiące złotych – przypominają Wirtualne Media.

KW

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura