Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2023 rok. Ile środków trafi do mediów publicznych? (fot. PAP)
Prezydent podpisał ustawę budżetową na 2023 rok. Ile środków trafi do mediów publicznych? (fot. PAP)

Gigantyczna kwota dla TVP? KRRiT zdecyduje o podziale środków

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 13
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w piątek ma podjąć decyzję w sprawie podziału środków z rekompensaty abonamentowej. Portal Wirtualnemedia.pl podaje nieoficjalnie, że większość tej kwoty trafi do TVP (około 2,5 mld zł). Z kolei Polskie Radio oraz lokalne rozgłośnie dostać mają tylko ponad 200 mln zł.

Ustawa budżetowa podpisana

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową na 2023 rok. Zgodnie z nią, dla TVP oraz Polskiego Radia przewidziano rekompensatę abonamentową – w sumie ok. 2,7 mld zł. Kwota ta wzrosła o 700 mln zł w stosunku do poprzedniego roku — podają Wirtualne Media.

KRRiT zdecyduje o podziale środków

W czwartek ustawa powinna zostać opublikowana w Dzienniku Ustaw. Wówczas Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji będzie mogła podjąć decyzję o podziale pieniędzy już następnego dnia. Rada ma maksymalnie dwa tygodnie na te decyzje — wskazują Wirtualne Media.

Z informacji portalu wynika, że mają one zapaść podczas wyjazdowego posiedzenia w Białowieży, gdzie udało się większość członków KRRiT, aby spotkać się z przedstawicielami Polskiego Radia i rozgłośni regionalnych. 

2,5 mld zł dla TVP?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała już rozmawiać na temat podziału środków dla mediów publicznych. Zgodnie z tym, TVP otrzymać ma najprawdopodobniej około 2,5 mld zł. Z kolei Polskie Radio i rozgłośnie radiowe – ponad 200 mln zł. Rada nie odpowiedziała na pytania portalu Wirtualnemedia.pl w tym temacie.

W zeszłym roku regulator przyznał Telewizji Polskiej 1,75 mld zł. Do Polskiego Radia trafiło wówczas 130 mln zł, a do rozgłośni regionalnych – 115 mln zł. 

RB

Czytaj dalej:

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura