Christian Atsu miał 31 lat. Nie przeżył trzęsienia ziemi w Turcji.
Christian Atsu miał 31 lat. Nie przeżył trzęsienia ziemi w Turcji.

Piłkarz Christian Atsu zginął pod gruzami w Turcji. Grał w dużych klubach europejskich

Redakcja Redakcja Piłka nożna Obserwuj temat Obserwuj notkę 5
31-letni Christian Atsu, występujący na pozycji pomocnika w tureckim Hatayspor, zginął na skutek trzęsienia ziemi. Tragiczną informację potwierdził w sobotę agent piłkarza. Zawodnik tuż przed tragedią strzelił nawet bramkę dla swojego klubu. Ghańczyk w przeszłości grał w takich klubach, jak Chelsea, Newcastle United i Malaga.

Christian Atsu jest kolejną ofiarą trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8 stopni w skali Richtera, które nawiedziło Turcję i Syrię w ubiegłym tygodniu. Obecne szacunki wskazują na co najmniej 40 tys. zmarłych tylko w pierwszym z wymienionych krajów. Nie są to ostateczne liczby, ponieważ wciąż trwa poszukiwanie ciał w gruzach.  

Atsu nie żyje 

Od ponad tygodnia trwały poszukiwania pomocnika z Ghany. Pojawiały się też sprzeczne informacje - że został ocalony przez ratowników, zaraz później doniesienia wskazywały na zgon piłkarza. W sobotę potwierdziła się tragiczna wiadomość. 

- Z bólem serca muszę ogłosić, że ciało Christiana Atsu zostało odnalezione dziś rano. Moje najgłębsze kondolencje kieruję do jego rodziny i bliskich. Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim za modlitwę i wsparcie. Proszę, aby podczas dokonywania niezbędnych ustaleń wszyscy uszanowali prywatność rodziny w tym bardzo trudnym czasie - zaapelował agent 31-latka, Nana Sechere. 

   

Ostatni gol Atsu dzień przed trzęsieniem ziemi

Atsu zrobił niezłą karierę na boiskach piłkarskich. Zaliczył występy w Chelsea, Newcastle United, Evertonie, Bournemouth, Maladzie, Rio Ave. Ostatnim klubem w życiu 60-krotnego reprezentanta Ghany był Hatyaspor. W jego barwach strzelił jednego gola - dzień przed trzęsieniem ziemi w Turcji w 97 minucie. Ostatni raz na boisku piłkarskim Atsu wystąpił 5 lutego.  


Piłkarski świat opłakuje tragicznie zmarłego piłkarza. 

 

Kondolencje z Anglii i całego świata 

- Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością, że nasz były gracz Christian Atsu tragicznie stracił życie w niszczących trzęsieniach ziemi w Turcji. Utalentowany zawodnik i wyjątkowa osoba, zawsze będzie mile wspominany przez naszych zawodników, pracowników i kibiców. Dumny Ghańczyk, który grał dla swojego kraju przy 65 okazjach, Christian reprezentował nasz klub w latach 2016-2021, zaliczając 121 występów - przekazało Newcastle.  

- Początkowo dołączając na wypożyczeniu, odegrał kluczową rolę w składzie Magpies, który zapewnił tytuł mistrzowski w 2017 roku, zanim dokonał stałego ruchu, aby pomóc nam ustanowić nasze miejsce z powrotem w Premier League. Po opuszczeniu St James' Park w 2021 roku, dołączył do Saudi Pro League side Al Raed FC, zanim przeniósł się do Turcji z Hatayspor latem 2022 roku. Nasze myśli są z bliskimi Christiana i z mieszkańcami Turcji, Syrii i sąsiednich terytoriów w tym niesamowicie trudnym czasie - dodano w komunikacie klubu z Premier League. 

- Jesteśmy głęboko zasmuceni wiadomością, że Christian Atsu stracił życie w wyniku trzęsień ziemi, które nawiedziły Turcję i Syrię. Nasze myśli i kondolencje są z rodziną i przyjaciółmi Christiana oraz wszystkimi osobami dotkniętymi tym tragicznym wydarzeniem - napisano na koncie Premier League. 

- Wszyscy w Chelsea Football Club są zdruzgotani wiadomością o tragicznej śmierci naszego byłego zawodnika, Christiana Atsu. Nasze myśli kierują się do jego rodziny i przyjaciół - to oświadczenie Chelsea po śmierci zawodnika. 


GW

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj5 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport