Janusz Weiss w Radiu ZET, fot. YouTube
Janusz Weiss w Radiu ZET, fot. YouTube

Zmarł Janusz Weiss. Pamiętamy go, jak dzwonił "w bardzo nietypowej sprawie"

Redakcja Redakcja Media Obserwuj temat Obserwuj notkę 17
Zmarł słynny dziennikarz, prezenter radiowy, telewizyjny i pisarz Janusz Weiss. O jego śmierci poinformował syn – przekazało w sobotę Radio ZET. Weiss był m.in. współzałożycielem tego radia, autorem popularnych audycji, m.in "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie". Prowadził też teleturniej "Miliard w rozumie".

Nie żyje Janusz Weiss

Janusz Weiss zmarł w piątek 10 marca 2023 r. O jego odejściu poinformowała rodzina.

"Z głębokim żalem i w wielkiej rozpaczy zawiadamiamy, że 10 marca po ciężkiej walce z okrutną chorobą odszedł od nas Kochany Mąż, Wspaniały Tatuś, Człowiek Wielkiej Dobroci. Janusz Weiss" – napisał, jak przekazało Radio ZET, syn dziennikarza.

Zobacz też: Morawiecki atakuje Tuska: Gdyby rządził, to bezrobocie by rosło

Występował w kabarecie z Jackiem Kleyffem

Radio ZET przypomina, że Janusz Weiss urodził się 31 maja 1948 r. w Warszawie. Był artystą kabaretowym, prezenterem radiowym i telewizyjnym, dziennikarzem i pisarzem. Pod koniec lat 60. założył razem z Jackiem Kleyffem kabaret Salon Niezależnych, w której występował przez kolejne pięć lat.

W 1990 r. – jak przypomina radio ZET – razem z Andrzejem Woyciechowskim współtworzył tę rozgłośnie, rekrutując do pracy nowe pokolenie dziennikarzy, m.in. Wojciecha Jagielskiego, Marzenę Chełminiak, Szymona Majewskiego i wielu innych.

"Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie"

W latach 1990–2011 prowadził audycję "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie". W 2010 r. otrzymał za nią nagrodę w plebiscycie MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie w kategorii ReformaTOR, przyznawaną dziennikarzom, którzy zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem. Ponadto był gospodarzem programu "Wszystkie pytania świata". Janusz Weiss prowadził też popularny telewizyjny teleturniej "Miliard w rozumie".W 2011 r. został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

ja

Czytaj także:


Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura