Daniel Obajtek, prezes Orlenu. Fot. PAP
Daniel Obajtek, prezes Orlenu. Fot. PAP

Orlen znacznie obniżył ceny gazu. Spadek aż o 55 procent

Redakcja Redakcja Paliwa Obserwuj temat Obserwuj notkę 15
Od środy obniżamy ceny gazu dla klientów biznesowych o 55 proc. względem ceny z początku 2023 roku - poinformował w środę prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Nowa cena to 353 zł za MWh.

Orlen znacznie obniżył ceny gazu dla biznesu

„Stworzyliśmy silny koncern, by stabilizować sytuację gospodarczą w kraju. I mamy tego wymierne efekty - od dziś obniżamy ceny gazu dla klientów biznesowych aż o 55 proc. względem ceny z początku 2023 roku” - napisał na Twitterze szef Orlenu.

Polecamy:

We wpisie dodał, że nowa cena wyniesie 353 zł za MWh wobec 793 zł za MWh.

Na Twitterze prezesa Orlenu podano, ze nowa cena za gaz dotyczy klientów rozliczanych w oparciu o cennik „Gaz dla Biznesu” PGNiG Obrót Detaliczny.


Nowy sposób kształtowania cennika

Z końcem lutego PGNiG OD informował, że od 1 kwietnia wprowadzony zostanie nowy sposób kształtowania cennika, dzięki któremu ceny mają odzwierciedlać notowania na europejskich giełdach. Od 1 do 30 kwietnia cena będzie wynikała z nowego Cennika "Gaz dla Biznesu" nr 10, który będzie tzw. cennikiem indeksowanym i umożliwi oferowanie klientom biznesowym cen gazu opartych na notowaniach giełd towarowych, w tym Towarowej Giełdy Energii.

Ceny gazu - co trzeba wiedzieć

Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wyniesie 353 zł/MWh i będzie obowiązywać do końca kwietnia br. Następnie cena będzie aktualizowana w cyklach miesięcznych i podawana z miesięcznym wyprzedzeniem tzn. na koniec marca zostanie podana cena na maj, na koniec kwietnia na czerwiec itd. - wyjaśniło PGNiG OD.

PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen to największy detaliczny sprzedawca gazu w Polsce.

KW

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj15 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka