Do sieci trafiają kolejne filmy przedstawiające agresję wśród nastolatków. (fot. Twitter, Facebook)
Do sieci trafiają kolejne filmy przedstawiające agresję wśród nastolatków. (fot. Twitter, Facebook)

Rośnie fala agresji wśród młodzieży. Nowe, szokujące nagrania

Redakcja Redakcja Przestępczość Obserwuj temat Obserwuj notkę 62
Do sieci trafiły kolejne nagrania przedstawiające przemoc wśród nastolatków. Na jednym z nich widać bójkę młodych dziewczyn. Ofiara na nagraniu wyciera krew z twarzy. Nie wiadomo jednak, gdzie i kiedy doszło do tej sytuacji — podaje "Dziennik Wschodni". Z kolei drugie z nagrań przedstawia brutalne pobicie 19-latka z Białej Podlaskiej. To kolejne zdarzenia tego typu, które miały miejsce w przeciągu miesiąca. Wcześniej doszło do śmiertelnego pobicia 16-letniego Eryka w Zamościu oraz do znęcania się grupy nastolatków nad rówieśnikiem w Pruszkowie.

Pobicie nastolatki. Wycierała twarz z krwi

W sieci rozpowszechniane jest nagranie, na którym widać pobicie młodej dziewczyny. Na twarzy ofiary widać krew. Dziewczyna na filmie otrzymuje ciosy pięściami i kolanami. Widać również, jak napastniczka szarpie swoją rówieśniczkę za włosy.

— Klękaj k...a. I mów, że przepraszasz — mówi napastniczka. — Na kolana — krzyczy na nagraniu.

Ofiara wykonuje polecenia, wycierając przy tym krew z twarzy. Na nagraniu słychać również nazwiska obu dziewczyn. Z ich wymiany zdań wynika, że pobita dziewczyna obrażała agresorkę, za co ta teraz żąda przeprosin. Jak wskazuje "Dziennik Wschodni", nie wiadomo gdzie i kiedy powstało to nagranie.

Sprawę skomentował na Twitterze Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich.

— Kolejne dziecko skatowane przez młodocianych sprawców. Zawiadamiamy prokuraturę i policję — napisano. Do wpisu dołączone zostało omawiane nagranie, jednak nie publikujemy go ze względu na dobro ofiary.

Brutalne pobicie 19-latka w Białej Podlaskiej

Również we wtorek do mediów społecznościowych trafił film z brutalnego pobicia 19-latka przy ul. Górnej w Białej Podlaskiej. Jako pierwszy tę sprawę opisał portal Słowo Podlasia. Sprawcami okazali się osiemnasto- i szesnastolatek. Na nagraniu naręconym telefonem widać, jak obaj sprawcy wymierzali ciosy i kopniaki, a także skakali po ciele ofiary. 

Ze słów sprawców wynika, że ofiara była im dłużna pieniądze.

— Gdzie są kur** pieniądze? — pyta jeden z oprawców.

— No chyba miałem ci dać dopiero po świętach — odpowiedziała ofiara.

— Jęcz, jęcz, jęcz — krzyczeli obaj agresorzy.

Policja z Białej Podlaskiej zajmuje się sprawą

Sprawą zajmuje się bielska policja. Ze względu na dobro ofiary nie publikujemy nagrania.

— Prowadzimy intensywne działania, by pociągnąć do odpowiedzialności wszystkich biorących udział w pobiciu. Nagranie, które trafiło dzisiaj do sieci, jest przez nas szczegółowo analizowane. Istotne jest ustalenie okoliczności i dotarcie do pokrzywdzonego — poinformowali funkcjonariusze za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Śmiertelne pobicie 16-letniego Eryka w Zamościu

Powyższe zdarzenia są kolejnymi tego typu, do których doszło w ciągu miesiąca. 28 lutego około godz. 16:00 w centrum Zamościa grupa nastolatków śmiertelnie pobiła 16-letniego Eryka. Nieletni dopuścili się tego czynu, ponieważ chłopak miał nie rozliczyć się z napastnikami za e-papierosa. Pomimo reanimacji prowadzonej przez załogę karetki pogotowia życia chłopca z gminy Zamość nie udało się uratować.

17-letniemu Danielowi G. śledczy przedstawili zarzut zabójstwa i udziału w pobiciu, argumentując, że z dotychczasowych informacji wynika, że to właśnie on był osobą najbardziej agresywną w tym zdarzeniu i zadał ofierze kopnięcie w głowę, które skutkowało zgonem. Podejrzany przyznał się jedynie do zarzutu udziału w bójce. Sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

Pozostałym dwóm 16-latkom: Szymonowi J. i Arkadiuszowi P. prokuratura zarzuciła udział w pobiciu. Z kolei zatrzymana 16-letnia dziewczyna została przesłuchana i zwolniona do domu. Na obecnym etapie nie usłyszała zarzutów.

Znęcali się nad rówieśnikiem w Pruszkowie

W połowie marca doszło do innego zdarzenia, w którym grupa nastolatków z Pruszkowa znęcała się nad swoim rówieśnikiem. Całe zajście nagrano telefonem komórkowym. Na filmie widać, jak chłopak jest przypalany papierosem, bity i kopany. Napastnicy kazali też mu całować swoje buty. W pewnym momencie nagrywająca filmik dziewczyna odwraca kamerę i pokazuje swoją twarz. Łącznie w związku z tą sprawą zatrzymanych zostało 6 osób – poinformował rzecznik stołecznej policji nadkom. Sylwester Marczak.

Sąd postanowił w stosunku do całej szóstki zastosować środek tymczasowy w postaci umieszczenia ich na trzy miesiące w schronisku dla nieletnich.

RB

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj62 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo